Policja zatrzymała dwóch Afgańczyków. Z Polski chcieli przedostać się do Niemiec

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. policja.gov.pl

Policja zatrzymała na dolnośląskim odcinku autostrady A4 dwóch nastoletnich Afgańczyków, którzy autostopem próbowali dostać się do Niemiec. Cudzoziemcy przebywali na terytorium Polski nielegalnie.

18- letni Afgańczycy już od dziesięciu znajdowali się w podróży z Bułgarii do Niemiec. Podróżowali autostopem.  Żaden z nich nie posiadał przy sobie dokumentów.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że złożyli oni wnioski o ochronę międzynarodową w Bułgarii. Tam zostały pobrane od nich odciski linii papilarnych, które zostały zarejestrowane w systemie “Eurodac”- informuje rzecznik Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Rafał Potocki.

Potocki poinformował, że SG wszczęła procedurę przekazania Afgańczyków do Bułgarii, w ramach rozporządzenia unijnego Dublin III. Zgodnie z tym rozporządzeniem cudzoziemcy są przekazywani do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę.

Rzecznik zapowiedział również, iż SG złoży do sądu wnioski o umieszczenie cudzoziemców w ośrodkach strzeżonych do czasu przekazania ich stronie bułgarskiej.

niezalezna.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY