REKLAMA

Podsumowanie prawyborów Konfederacji. Połowa zjazdów za nami

Podsumowanie prawyborów Konfederacji. Połowa zjazdów za nami

Połowa zjazdów za nami, przed nami więc podsumowanie prawyborów Konfederacji na tym etapie. Jak na razie zdecydowanie prowadzi Krzysztof Bosak.

Połowa zjazdów prawyborczych Konfederacji za nami. Zjazdy odbyły się już w całej wschodniej części kraju: w Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Warszawie, Kielcach, Rzeszowie i Lublinie. We wszystkich tych zjazdach górą był jedyny wśród dziewiątki kandydat narodowców, Krzysztof Bosak. Zyskał on poparcie nie tylko swojej partii, ale i wielu sympatyków, z racji swoich narodowych przekonań, merytorycznych i spokojnych wypowiedzi.

Strona wolnościowa w Konfederacji długo głosiła, że większość sympatyków wspiera Konfederację w związku z wolnorynkowym przekazem gospodarczym. Tymczasem okazuje się, że wyborcy oczekują także narodowych haseł i wyraźnego przeciwstawienia się lewackiej rewolucji obyczajowej. Krzysztof Bosak zdobył łącznie 1106 głosów, co przełożyło się na 55 elektorów. Drugi jest Grzegorz Braun z 605 głosami i 32-ma elektorami. Trzeci jest Artur Dziambor (461 głosów, 25 elektorów)

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki z Lublina. Kolejne zwycięstwo kandydata narodowców

Konrad Berkowicz (287 głosów, 15 elektorów), Janusz Korwin-Mikke (197 głosów, 12 elektorów), Jacek Wilk (104 głosy, 5 elektorów) – cała ta czwórka powiązana jest z Partią KORWiN. Mimo braku wyraźnego lidera, jeśli politycy Partii KORWiN nie uszanują wyboru sympatyków, mogą przekazać głosy swoich elektorów na jednego ze swojej czwórki. Dalej są: Paweł Skutecki (40 głosów, 2 elektorów), Małgorzata Ziętek-Wielomska (21 głosy, 2 elektorów) oraz Krzysztof Tołwiński (19 głosów, 1 elektor). Następne zjazdy na początku stycznia.

REKLAMA

Komentarze