REKLAMA

Wyniki z Lublina. Kolejne zwycięstwo kandydata narodowców

Wyniki z Lublina. Kolejne zwycięstwo kandydata narodowców

Krzysztof Bosak wygrał już w połowie województw. Wczoraj wygrał w Kielcach, a wieczorem w Lublinie. Korwinowcy zdobyli więcej elektorów.

Walka o prezydenturę w Konfederacji trwa. Chociaż być może „walka” to chyba nie jest dobre słowo. Cała procedura prawyborcza przebiega bardzo płynnie i spokojnie, a każdy z dziewiątki kandydatów środowisk konfederackich podkreśla, że jaka by nie była ostateczna decyzja elektorów, uszanują ją i poprą wybranego kandydata. Największe poparcie zdobywa Krzysztof Bosak, zaraz za nim Grzegorz Braun, ale to czwórka korwinowców łącznie ma więcej elektorów.

Rozgrywka jest więc bardzo ciekawa. Zjazd w Lublinie dał zwycięstwo Krzysztofowi Bosakowi, który uzyskał poparcie od 113 osób, co przełożyło się na 5 elektorów. Drugi był Grzegorz Braun zdobył 83 głosy i 4 elektorów. Na trzecim miejscu Artur Dziambor i Janusz Korwin-Mikke, który po raz pierwszy zdobył tak duże poparcie – obaj zdobyli po 57 głosów i 3 elektorów. Dalej Konrad Berkowicz, który jest chyba jak na razie największym przegranym prawyborów.

ZOBACZ TAKŻE: Winnicki ostro o Senyszyn: Jest niepoważna. Ta wypowiedź jest antypolska

Według wielu wolnościowców Konrad Berkowicz miał być jednym z faworytów do zwycięstwa, jednak jest on nawet za Arturem Dziamborem z tej samej partii. W Lublinie zdobył tylko 25 głosów, co przełożyło się na 1 elektora. Bez elektorów zostali: Jacek Wilk z 13 głosami, Paweł Skutecki z dwoma, a Magdalena Ziętek-Wielomska z żadnym. Łącznie oddano 351 głosów. Kolejne zjazdy Konfederacji 4-5 stycznia. 4 stycznia Kraków i Śląsk, dzień później Opole i Wrocław.

REKLAMA

Komentarze