REKLAMA

Plaga fałszywych stron pośredników szybkich płatności

Plaga fałszywych stron pośredników szybkich płatności

Policja przestrzega przed fałszywymi stronami, podszywającymi się pod pośredników szybkich płatności. Na atak narażeni są użytkownicy korzystający z usług bankowości internetowej oraz zakupów mobilnych. Osoby nie ostrożne mogą utracić swoje oszczędności.

Plaga fałszywych stron takich serwisów jak Dotpay, PayU czy Przelewy24 jest obsługiwana przez przestępców wyłudzających pieniądze od nieostrożnych użytkowników. Strony te wyłudzają loginy i hasła do bankowości internetowej, a także kody do zatwierdzania przelewów.

Zobacz także: Ziemkiewicz o amerykańskich organizacjach żydowskich: „To jest banda gangsterów” [WIDEO]

Policja zaznacza, że takich stron jest wiele. Tylko w marcu odnotowano 100 witryn oszukujących nieświadomych klientów. Poprzez SMS, komunikator internetowy czy też fałszywe sklepy internetowe, można wpaść na takie strony.

Ostrzegamy przed fałszywymi stronami udającymi pośredników szybkich płatności. Przestępcy podszywają się pod serwisy…

Opublikowany przez Polska Policja Czwartek, 16 maja 2019

Warto zwrócić uwagę na wiadomości ze stronami udającymi szybkie płatności drobnych kwot. Przed wykonaniem przelewu warto zasięgnąć opinii operatora lub sklepu czy figuruje jak nadawca wiadomości. Plaga takich witryn jest duża.

Trzeba także zwracać uwagę na treści SMS-ów z kodem autoryzacyjnym. Dla większego bezpieczeństwa najlepiej przejść na autoryzację za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

W wypadku, kiedy podejrzewamy, że padliśmy ofiarą oszustwa, należy zgłosić to do naszego banku, a następnie zespołowi reagowania na incydenty CETP.PL oraz najbliższej jednostce policji.

rmf24

REKLAMA

Komentarze