REKLAMA

PiS szykuje nowe kontrowersyjne kompetencje Poczty Polskiej: „Będą masowo otwierać koperty”

PiS szykuje nowe kontrowersyjne kompetencje Poczty Polskiej: „Będą masowo otwierać koperty”

Rząd Prawa i Sprawiedliwości szykuje drugą Tarczę Antykryzysową. W niej ponownie pojawią się plany ws. ZUS – są także nowe kompetencje Poczty Polskiej. O sprawie informuje „Rzeczpospolita”.

Przypominamy, że prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski został zmuszony do dymisji – miało to związek z autopoprawką Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą głosowania korespondencyjnego. Wynikało z niego, że głosowanie w majowych wyborach prezydenckich odbyłoby się wyłącznie drogą korespondencyjną.

REKLAMA

Nowym prezesem został Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Poczta uzyska także nowe kompetencje – będą to przesyłki hybrydowe. A więc jak tłumaczy „Rz” – „W skrócie oznacza to, że Poczta Polska będzie masowo otwierać koperty, a następnie przesyłki skanować i dostarczać je elektronicznie. Nie ma to jednak dotyczyć przesyłek prywatnych”.

Rzeczpospolita podkreśla, że nowe kompetencje budzą wiele kontrowersji ze względu na niedawną zmianę prezesa Poczty – „Przemysława Sypniewskiego zastąpił Tomasz Zdzikot, wiceminister obrony narodowej i zaufany człowiek Mariusza Błaszczaka, szefa MON i wpływowej postaci w PiS”.

REKLAMA

Komentarze