PiS szykuje nowe kontrowersyjne kompetencje Poczty Polskiej: “Będą masowo otwierać koperty”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay.com / CC

Rząd Prawa i Sprawiedliwości szykuje drugą Tarczę Antykryzysową. W niej ponownie pojawią się plany ws. ZUS – są także nowe kompetencje Poczty Polskiej. O sprawie informuje “Rzeczpospolita”.

Przypominamy, że prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski został zmuszony do dymisji – miało to związek z autopoprawką Prawa i Sprawiedliwości dotyczącą głosowania korespondencyjnego. Wynikało z niego, że głosowanie w majowych wyborach prezydenckich odbyłoby się wyłącznie drogą korespondencyjną.

Nowym prezesem został Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Poczta uzyska także nowe kompetencje – będą to przesyłki hybrydowe. A więc jak tłumaczy “Rz” – “W skrócie oznacza to, że Poczta Polska będzie masowo otwierać koperty, a następnie przesyłki skanować i dostarczać je elektronicznie. Nie ma to jednak dotyczyć przesyłek prywatnych”.

Rzeczpospolita podkreśla, że nowe kompetencje budzą wiele kontrowersji ze względu na niedawną zmianę prezesa Poczty – “Przemysława Sypniewskiego zastąpił Tomasz Zdzikot, wiceminister obrony narodowej i zaufany człowiek Mariusza Błaszczaka, szefa MON i wpływowej postaci w PiS”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY