REKLAMA

Petru apeluje do prezydenta Dudy!

Petru apeluje do prezydenta Dudy!

Petru apeluje do prezydenta Dudy! Prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej zapowiedział, że nie podpisze ustaw przedłożonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tym samym upada ustawa o KRS i Sądzie Najwyższym.

Prezydent zapowiedział również wniesienie autorskich ustaw w tym zakresie i ich ponowne procedowanie. Wielu komentatorów zwraca uwagę, że właśnie w tym momencie Platforma Obywatelska i Nowoczesna straciła „polityczną broń”, ale Ryszard Petru nie poddaje się i apeluje do prezydenta Dudy.

Brak obrazka

Apelujemy do PAD o zawetowanie trzeciej ustawy o sądach powszechnych, bo jej przyjęcie będzie oznaczało psucie polskiego sądownictwa. Dobrze się stało, ale to głównie zasługa Polaków, którzy w całej Polsce protestowali” – mówił Ryszard Petru na konferencji we Wrocławiu.

„Pamiętajmy, że to weto prezydenta trzeba przyjąć. PIS być może będzie chciał to weto odrzucić. Jeżeli będzie sojusz Kukiza z PiS-em, to istnieje ryzyko, że przy braku mobilizacji opozycji to weto zostać odrzucone. Dla nas opozycji to olbrzymi sygnał, żebyśmy się pilnowali i byli w każdej chwili gotowi przerwać urlopy” – dodawał.

REKLAMA

źródło:

Prosto z Mostu
Polub fanpage Prosto z Mostu na Facebooku
REKLAMA

Komentarze