Petru apeluje do prezydenta Dudy!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Flickr.com

Petru apeluje do prezydenta Dudy! Prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej zapowiedział, że nie podpisze ustaw przedłożonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tym samym upada ustawa o KRS i Sądzie Najwyższym.

Prezydent zapowiedział również wniesienie autorskich ustaw w tym zakresie i ich ponowne procedowanie. Wielu komentatorów zwraca uwagę, że właśnie w tym momencie Platforma Obywatelska i Nowoczesna straciła “polityczną broń”, ale Ryszard Petru nie poddaje się i apeluje do prezydenta Dudy.

Apelujemy do PAD o zawetowanie trzeciej ustawy o sądach powszechnych, bo jej przyjęcie będzie oznaczało psucie polskiego sądownictwa. Dobrze się stało, ale to głównie zasługa Polaków, którzy w całej Polsce protestowali” – mówił Ryszard Petru na konferencji we Wrocławiu.

“Pamiętajmy, że to weto prezydenta trzeba przyjąć. PIS być może będzie chciał to weto odrzucić. Jeżeli będzie sojusz Kukiza z PiS-em, to istnieje ryzyko, że przy braku mobilizacji opozycji to weto zostać odrzucone. Dla nas opozycji to olbrzymi sygnał, żebyśmy się pilnowali i byli w każdej chwili gotowi przerwać urlopy” – dodawał.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY