REKLAMA

Papież zaskakuje: Pandemia to reakcja natury na… zmiany klimatu

Papież zaskakuje: Pandemia to reakcja natury na… zmiany klimatu

Papież Franciszek zabrał głos ws. pandemii koronawirusa. Zaskakująco stwierdził, że groźny wirus to odpowiedź natury na zmiany klimatu.

REKLAMA

„Wybuch pandemii koronawirusa jest jedną z reakcji natury na ignorowanie zmian klimatu” – powiedział papież dla magazynów „The Tablet” i „Commonwealth”. Chociaż jak dodał – natura się nie mści, to tylko „reakcja” na działalność człowieka.

„Nie zareagowaliśmy na poszczególne katastrofy” – podkreślał. I wymienił między innymi ostatnie pożary w Australii czy stopniałe lodowce na Biegunie Północnym. Duchownh pochylił się również nad losem bezdomnych w czasie pandemii koronawirusa.

„To dobry czas, a by dostrzec bezdomnych” – zaznaczył dodając, że społeczeństwo nie powinno traktować ich jako „ocalałych zwierząt”. Według papieża należy także zwrócić uwagę na polityków. Niektórzy bowiem „wygłaszają przemówienia przypominające te Hitlera z 1933 roku”.

„Martwi mnie hipokryzja niektórych polityków, którzy mówią o stawianiu czoła problemowi głodu na świecie, a produkują broń” – dodaje.

REKLAMA

Komentarze