REKLAMA

Papież zaskakuje: Pandemia to reakcja natury na… zmiany klimatu

Papież zaskakuje: Pandemia to reakcja natury na… zmiany klimatu

Papież Franciszek zabrał głos ws. pandemii koronawirusa. Zaskakująco stwierdził, że groźny wirus to odpowiedź natury na zmiany klimatu.

„Wybuch pandemii koronawirusa jest jedną z reakcji natury na ignorowanie zmian klimatu” – powiedział papież dla magazynów „The Tablet” i „Commonwealth”. Chociaż jak dodał – natura się nie mści, to tylko „reakcja” na działalność człowieka.

„Nie zareagowaliśmy na poszczególne katastrofy” – podkreślał. I wymienił między innymi ostatnie pożary w Australii czy stopniałe lodowce na Biegunie Północnym. Duchownh pochylił się również nad losem bezdomnych w czasie pandemii koronawirusa.

„To dobry czas, a by dostrzec bezdomnych” – zaznaczył dodając, że społeczeństwo nie powinno traktować ich jako „ocalałych zwierząt”. Według papieża należy także zwrócić uwagę na polityków. Niektórzy bowiem „wygłaszają przemówienia przypominające te Hitlera z 1933 roku”.

„Martwi mnie hipokryzja niektórych polityków, którzy mówią o stawianiu czoła problemowi głodu na świecie, a produkują broń” – dodaje.

REKLAMA

Komentarze