Papież zaskakuje: Pandemia to reakcja natury na… zmiany klimatu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Papież Franciszek zabrał głos ws. pandemii koronawirusa. Zaskakująco stwierdził, że groźny wirus to odpowiedź natury na zmiany klimatu.

“Wybuch pandemii koronawirusa jest jedną z reakcji natury na ignorowanie zmian klimatu” – powiedział papież dla magazynów “The Tablet” i “Commonwealth”. Chociaż jak dodał – natura się nie mści, to tylko “reakcja” na działalność człowieka.

“Nie zareagowaliśmy na poszczególne katastrofy” – podkreślał. I wymienił między innymi ostatnie pożary w Australii czy stopniałe lodowce na Biegunie Północnym. Duchownh pochylił się również nad losem bezdomnych w czasie pandemii koronawirusa.

“To dobry czas, a by dostrzec bezdomnych” – zaznaczył dodając, że społeczeństwo nie powinno traktować ich jako “ocalałych zwierząt”. Według papieża należy także zwrócić uwagę na polityków. Niektórzy bowiem “wygłaszają przemówienia przypominające te Hitlera z 1933 roku”.

“Martwi mnie hipokryzja niektórych polityków, którzy mówią o stawianiu czoła problemowi głodu na świecie, a produkują broń” – dodaje.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY