REKLAMA

Ostro o PSL: „sprzedali polską wieś za dwie jedynki na listach”

Ostro o PSL: „sprzedali polską wieś za dwie jedynki na listach”

Dominik Tarczyński w ostrych słowach o PSL – „sprzedali polską wieś za dwie jedynki na listach” – podkreślał poseł PiS w TVP.

REKLAMA

„Teraz na tę wieś będzie pan musiał wrócić, spojrzeć tym ludziom w oczy i wytłumaczyć, że weszliście w tęczową koalicję, wytłumaczyć dlaczego tam poszliście. Ja chętnie wytłumaczę: za dwie jedynki sprzedaliście całą wieś” – mówił Tarczyński w programie TVP Info.

Ludowcy twierdzą jednak, że nie zmienili poglądów – „To jest bzdura, PSL nie jest żadną tęczową koalicją. Wybory do Parlamentu Europejskiego to nie są wybory światopoglądowe. Te wybory decydują o pewnych rzeczach które są ważne z punktu widzenia samorządu.”

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dziennikarz radzi posłowi: „Pora chyba wyp…ć z PSL”

Przypominamy, że pod koniec lutego Rada Naczelna PSL zdecydowała o dołączeniu do Koalicji Europejskiej. 86 głosów było „za” przystąpieniem do Koalicji Europejskiej, 8 przeciw.

Co mają zyskać ludowcy? Otrzymali zapewnienie o dwóch jedynkach na listach. „Nie przeciwko komuś, tylko za silną Polską w Europie” – komentował wówczas decyzję Rady Naczelnej Kosiniak-Kamysz.

Decyzja spotkała się jednak z ostrą krytyką działaczy. Sławomir Świerzyński, wieloletni działacz partii i lider zespołu Bayer Full wypowiedział się w mocnych słowach o koalicji: „ja po prostu występuję z PSL na znak protestu, że ja się nie godzę z taką obecną linią polityczną partii – podkreślił”.

dorzecz/salon
REKLAMA

Komentarze