REKLAMA

Osocze z ozdrowieńców metodą na walkę z koronawirusem

Osocze z ozdrowieńców metodą na walkę z koronawirusem

W Korei Południowej odkryto nowy sposób na walkę z koronawirusem. Osocze z ozdrowieńców wyleczyło dwóch pacjentów, którzy byli w ciężkim stanie. Po zebraniu opinii specjalistów zostanie wydane rozporządzenie z odpowiednimi wytycznymi dla reszty szpitali.

REKLAMA

Naukowcy z Korei Południowej skutecznie zastosowali nową metodę leczenia koronawirusa. Za pomocą osocza z ozdrowieńca wyleczono dwóch pacjentów. Byli oni w stanie krytycznym, a konwencjonalne metody przeciwwirusowe zawiodły. 67 letni i 71 letni pacjenci chorowali na zapalenie płuc.

Zobacz także: Kardynał Pell uniewinniony przez australijski sąd

„Mimo ograniczeń, nasze przypadki sugerują, że osocze od osób wyleczonych z Covid-19 może być dodatkową możliwością w terapii pacjentów bez powodowania żadnych poważnych skutków ubocznych” – podano w raporcie.

Wicedyrektor Koreańskich Centrów Kontroli Chorób Kwok Jun Wuk zapowiedział we wtorek dziennikarzom, iż w ciągu kilku najbliższych dni zostaną opracowane wytyczne dla pozostałych szpitali – „Służby medyczne zastosują te wytyczne w szpitalach po zebraniu opinii ekspertów” – mówił.

Skuteczność powyższej metody potwierdzają doniesienia z Chin, gdzie zdecydowano się wykorzystać osocze z pacjentów wyleczonych z COVID-19. Jeden z medyków pracujących wówczas przy pacjentach ze stanem ciężkim zachwalał wykorzystanie przeciwciał ozdrowieńców.

radiozet.pl

REKLAMA

Komentarze