REKLAMA

Osadczy: Makabryczny pomnik rzezi wołyńskiej internowany w Kielcach [WIDEO]

Osadczy: Makabryczny pomnik rzezi wołyńskiej internowany w Kielcach [WIDEO]

Profesor Włodzimierz Osadczy relacjonuje zdarzenia z internowania pomnika rzezi wołyńskiej w Kielcach. W wywiadzie dla Mediów Narodowych wyraził swoje niezadowolenie z tego faktu. W jego opinii rzeźba przypominała Polakom ofiary ukraińskiej masakry na naszych rodakach zamieszkujących Kresy Wschodnie.

REKLAMA

„Jesteśmy świadkami haniebnej poniewierki jaką doświadcza poważne dzieło sztuki jakim jest pomnik Rzeź Wołyńska, autorstwa Andrzeja Pityńskiego odpowiedzialnego m.in. za stworzenie pomnika katyńskiego w Nowym Jorku” – powiedział prof. Osadczy.

„Siły zła się boją, żeby w przestrzeni publicznej pojawiły się trwałe ślady uwrażliwiające Polaków na zbrodnie wołyńską oraz godnego miejsca w pamięci tych wydarzeń” – ocenił.

Zobacz także: Sytuacja polityczna na Ukrainie. Prof. Włodzimierz Osadczy [WIDEO]

Wyraził również swoje niezadowolenie, że pamięć o ludobójstwie wołyńskim jest poniewierane w naszym kraju. Obwinił polskie władze i media z obu stron politycznej potyczki o przemilczanie tych wydarzeń w przestrzeni publicznej.

„Wierzę, że ten pomnik zajmie godne miejsce w przestrzeni publicznej. Środowiska kresowe, chciałyby przede wszystkim, aby ten pomnik powstał w Warszawie, a kilkanaście jego replik zagościło w innych częściach kraju” – nie ukrywa swojej wiary w powodzenie Włodzimierz Osadczy.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze