REKLAMA

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. „Przed nami decydujący czas”

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. „Przed nami decydujący czas”

Za nami kolejne orędzie prezydenta Andrzeja Dudy do narodu. Tematem oczywiście jest koronawirus. Dziękował on Polakom czy służbom za wspólną walkę.

Kolejne orędzie prezydenta za nami. Andrzej Duda mówił, że „przed nami decydujący czas”. Słowa prezydenta dotyczyły oczywiście pandemii koronawirusa. „Działając wspólnie, w poczuciu narodowej jedności i solidarności, jak dotąd zapobiegliśmy lawinowemu wzrostowi liczby zakażonych. Pustki na ulicach polskich miejscowości to widok daleki od naszych marzeń. Jednak w obecnej sytuacji budzi on nadzieję, jest świadectwem mądrości i odpowiedzialności Polaków” – mówił prezydent. Podkreślił, że przed nami decydujący czas w zwalczaniu epidemii. „Zdaniem specjalistów, zbliżamy się do kluczowego, przełomowego momentu w walce z epidemią”.

REKLAMA

„Dlatego apeluję do wszystkich o jeszcze większą mobilizację, jeszcze większą dyscyplinę. Zostańmy w domach! Stosujmy się do wydawanych zaleceń, nie ryzykujmy zdrowiem i życiem własnym oraz innych osób. Pamiętajmy o doświadczeniach innych państw”. Polska nie chce popełniać błędów krajów zachodnich, gdzie przez długi czas bagatelizowano zagrożenie. Prezydent podziękował także wszystkim zaangażowanym w walkę z epidemią. „Z całego serca dziękuję służbom sanitarnym, medycznym i mundurowym, dziękuję żołnierzom Wojska Polskiego oraz tym z Państwa, którzy zabezpieczają dostęp do najpotrzebniejszych usług i towarów”.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd wprowadza stan epidemii. Będzie 10 tysięcy zakażonych w Polsce?

Prezydent zachwalał działalność wielu Polaków: „Wykazują się państwo szczególnym hartem ducha. Państwa oddanie i profesjonalizm wzbudzają w sercach Polaków spokój, zaufanie i autentyczny podziw”. Mówił o udziale polskich firm w zwalczaniu koronawirusa, dziękował sąsiadom, samorządowcom, harcerzom i innym zawodom i grupom społecznym. Zachwalał oczywiście akcję „LOT do domu”. „Stoimy przed jednym z najtrudniejszych wyzwań ostatnich dziesięcioleci” – mówił. Przekonywał, że „nie czas na spory programowe pomiędzy partiami”. Niestety nie dał odpowiedzi w jaki więc sposób toczyć się ma kampania wyborcza przed wyborami prezydenckimi, których z niewiadomych przyczyn władze przełożyć nie chcą. Andrzej Duda mówił też o „Tarczy Antykryzysowej”, o której już informowaliśmy.

REKLAMA

Komentarze