REKLAMA

Orban się nie zatrzymuje! Antyimigracyjne ustawy „Stop Soros” uchwalone

Orban się nie zatrzymuje! Antyimigracyjne ustawy „Stop Soros” uchwalone

Węgierski parlament uchwalił dzisiaj pakiet ustaw „Stop Soros”, który ma zapobiegać współdziałaniu we wspieraniu nielegalnej imigracji. Nowe prawo obejmie organizacje bądź osoby, które pomagając imigrantom bez prawa ubiegania się o azyl. Ustawy te były atakowane przez instytucje międzynarodowe takie jak Komisja Wenecka czy ONZ.

REKLAMA

Kary obejmują nie tylko pomoc w nielegalnej imigracji, ale i zagrożeni są nimi sami imigranci. Jedna z ustaw rzeczonego pakietu daje ministrowi spraw wewnętrznych możliwość wydawania zakazu działania dla organizacji wspierającym migracje oraz zagrażającym bezpieczeństwu państwa.

Czytaj także: Viktor Orban z wizytą w Polsce. “Dla nas migracja i suwerenność narodowa to sprawy najważniejsze”

Ponadto parlament w Budapeszcie przyjął do konstytucji poprawkę, która zabrania osiedlania się „obcych populacji na terenie Węgier”. Już w piątek do pakietu ustaw „Stop Soros” odniesie się Komisja Wenecka, która atakowała rząd premiera Viktora Orbana i apelowała do powstrzymania się z jego przegłosowaniem. Podobne głosy płynęły również z ONZ oraz organizacji sponsorowanych przez George’a Sorosa.

Jak widać, węgierskie władze nie uginają się wobec nacisków z zagranicy i bez oglądania się na histerię dbają o własny interes narodowy. Pakiet ustaw „Stop Soros” jest milowym krokiem w walce z nielegalną imigracją i organizacjami, które pomagają w sprowadzaniu i osiedlaniu się imigrantów w Europie. Viktor Orban i jego rząd z pewnością znów znajdą się w ogniu krytyki politycznie poprawnego establishmentu z Zachodniej Europy. Jednak rząd w Budapeszcie wielokrotnie dawał poznać, że nie ulega naciskom i prowadzi politykę zgodną z własnym interesem.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze