REKLAMA

Viktor Orban z wizytą w Polsce. „Dla nas migracja i suwerenność narodowa to sprawy najważniejsze”

Viktor Orban z wizytą w Polsce. „Dla nas migracja i suwerenność narodowa to sprawy najważniejsze”

Dzisiaj premier Węgier, Viktor Orban przybył z oficjalną wizytą do Warszawy. Spotkał się już z premierem Mateuszem Morawieckim. Po rozmowie z szefem polskiego rządu, premier Węgier powiedział dziennikarzom, co jest dla niego najważniejszą kwestią. 

Orban chwalił Polskę wskazując m.in. na program „Rodzina 500+”. Gratulował również bardzo dobrych wyników gospodarczych rządu Morawieckiego. W Polsce dzieją się takie rzeczy, dzięki którym wiele możemy się nauczyć. – przyznał. Węgierski premier złożył również życzenia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Łączy nas nie tylko przeszłość, ale również przyszłość. Chcemy silnej Europy, chcemy brać udział w reformach i dyskusjach umacniających Europę. To służy naszym interesom – ocenił Orban.

Premier Węgier przyznał, że ze swoim polskim odpowiednikiem rozmawiał również o „trudnych sprawach”. Dla nas migracja i suwerenność narodowa to sprawy najważniejsza. Nasi dziadkowie przewracaliby się w grobach, gdyby to ktoś inny, nie Węgrzy, decydował o tym, kto jest na naszym terenie. – stwierdził.

Viktor Orban po spotkaniu mówił również, że stanowiska obydwóch państw wobec unijnego budżetu jest sobie „bliskie”. Zgadzamy się co do rolników i nowych funduszy. – przyznał.

dorzeczy.pl

 

 

REKLAMA

Komentarze