REKLAMA

ONZ nakłada nowe sankcje na Koreę Północną

ONZ nakłada nowe sankcje na Koreę Północną

Są nałożone nowe sankcje na Koreę Północną. Sankcje ustaliła Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

REKLAMA

Kara i zaostrzenie restrykcji wynika z lipcowych prób rakietowych Pjongjangu. W ostatnich tygodniach komunistyczna Północ przeprowadziła dwa tego typu udane testy. Sankcje mają za zadanie obniżyć przychody Korei Północnej z eksportu.

Decyzja została nakreślona przez USA, a przyjęta jednomyślnie przez wszystkie kraje. Embargo na eksport dotyczy węgla, żelaza, rudy żelaza, ołowiu, rudy ołowiu i owoców morza.

Dodatkowo zakazuje się zwiększania liczby pracowników z Korei Północnej, czy powoływania nowych przedsięwzięć z przedstawicielami tego kraju. Sankcje dotyczą również dodatkowego inwestowania w obecne inicjatywy.

Organizacja Narodów Zjednoczonych wpisała dziewięć innych osób oraz cztery podmioty gospodarcze na czarną listę – m.in. północnokoreański bank walutowy.

Zadowolenie z wprowadzenie sankcji wyraziła również Korea Południowa. Wraz z USA uważają, że Korea Północna stanowi coraz większe zagrożenie dla większości państw.

Mun Dze In i Donald Trump rozmawiali telefonicznie o przyjęciu przez ONZ nowych sankcji wobec Pjongjangu. Sytuację skomentowano również na portalu społecznościowym Twitter.

REKLAMA

Komentarze