ONZ nakłada nowe sankcje na Koreę Północną

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
COVID-19

/ Fot. viperagp

Są nałożone nowe sankcje na Koreę Północną. Sankcje ustaliła Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Kara i zaostrzenie restrykcji wynika z lipcowych prób rakietowych Pjongjangu. W ostatnich tygodniach komunistyczna Północ przeprowadziła dwa tego typu udane testy. Sankcje mają za zadanie obniżyć przychody Korei Północnej z eksportu.

Decyzja została nakreślona przez USA, a przyjęta jednomyślnie przez wszystkie kraje. Embargo na eksport dotyczy węgla, żelaza, rudy żelaza, ołowiu, rudy ołowiu i owoców morza.

Dodatkowo zakazuje się zwiększania liczby pracowników z Korei Północnej, czy powoływania nowych przedsięwzięć z przedstawicielami tego kraju. Sankcje dotyczą również dodatkowego inwestowania w obecne inicjatywy.

Organizacja Narodów Zjednoczonych wpisała dziewięć innych osób oraz cztery podmioty gospodarcze na czarną listę – m.in. północnokoreański bank walutowy.

Zadowolenie z wprowadzenie sankcji wyraziła również Korea Południowa. Wraz z USA uważają, że Korea Północna stanowi coraz większe zagrożenie dla większości państw.

Mun Dze In i Donald Trump rozmawiali telefonicznie o przyjęciu przez ONZ nowych sankcji wobec Pjongjangu. Sytuację skomentowano również na portalu społecznościowym Twitter.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY