REKLAMA

Ogromne protesty AgroUnii. Brutalny atak na rolników za ostry protest pod PZŁ

Ogromne protesty AgroUnii. Brutalny atak na rolników za ostry protest pod PZŁ

Ogromne protesty AgroUnii pod siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego. Ostre protesty zostały brutalnie stłumione przez policję.

REKLAMA

Rolnicy protestowali przeciwko sytuacji na rynku trzody, którą spowodował afrykański pomór świn: „Ministra środowiska nie ma, minister rolnictwa mówi, że nic więcej nie da się zrobić, a Łowczy Krajowy podaje się do dymisji i nie ma się kto upomnieć o nasz problem” – mówił lider rolników, Michał Kołodziejczak.

Rolnicy z AgroUnii postulowali, aby działania służb były sprawniejsze – m.in. chcieliby ujednolicenia wykładni przepisów dotyczących bioasekuracji. Na początku manifestacji było około 200 rolników, jednak liczba ta z godziny na godzinę rosła.

Wraz ze wzrostem zainteresowania manifestacją przybywało policjantów. Policja otrzymała decyzję o siłowym rozwiązaniu manifestacji – rolnicy chociaż próbowali odeprzeć brutalny atak służb, zostali zatrzymani przez policjantów.

„Władza wydała dyspozycje. Policja wykonała. Rozmowy z rolnikami to fikcja” – komentuje Kołodziejczak – „Każde działanie musi być za albo przeciw PiS? Czy w tym kraju już tylko taki podział funkcjonuje? Podciąganie wszystkiego pod partie polityczne wyjątkowo mocno kaleczy polskie społeczeństwo”

REKLAMA

Komentarze