REKLAMA

Odnaleziono szczątki ofiar byłego więzienia na Mokotowie

Odnaleziono szczątki ofiar byłego więzienia na Mokotowie

Odnaleziono szczątki ofiar byłego więzienia na Mokotowie. Badania zostały prowadzone przez IPN, na terenie byłego, ubeckiego więzienia przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie. To właśnie tam odnaleziono pierwsze szczątki zamordowanych.

Nie wiadomo jeszcze czy odkopane szczątki należały do ofiar komunistów czy Niemców. Jednak jak mówi profesor Krzysztof Szwagrzyk: To ostatecznie potwierdza informacje, że na terenie mokotowskiego więzienia grzebano ofiary zbrodni.

Brak obrazka

Wśród odnalezionych fragmentów są kawałki kości czaszki i żuchwa, fragmenty będą wkrótce poddane badaniom. Wydarzenie skomentował Jacek Pawłowicz, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

W tej chwili został otwarty pierwszy wykop i już odnajdywane są ludzkie szczątki. W tym miejscu, gdzie trwają prace poszukiwawcze, w okresie od 2 do 5 sierpnia 1944 roku niemieccy bandyci, którzy weszli na teren aresztu. Dokonali oni masakry więźniów, tutaj przetrzymywanych. Zostali zamordowani prawie wszyscy więźniowie Mokotowa z wyjątkiem małej grupy, której udało się – po wywołaniu buntu – przez dachy Mokotowa uciec na teren zajęty przez powstańców.

Brak obrazka

źródło:

Narodowcy.net
Polub fanpage Narodowcy.net na Facebooku
REKLAMA

Komentarze