REKLAMA

Ocalały z Holokaustu o izraelskim ministrze: Katz to głupi idiota, który uwłacza Polakom

Ocalały z Holokaustu o izraelskim ministrze: Katz to głupi idiota, który uwłacza Polakom

93-letni Edward Mosberg ocalały z Holokaustu skomentował w czwartek słowa izraelskiego ministra o „wyssaniu antysemityzmu z mlekiem matki”. 93-latek wprost nazwał Israela Katza „głupim idiotą”.

REKLAMA

Przypominamy, że szef izraelskiej dyplomacji Israel Katz stwierdził dla izraelskiej telewizji i24New, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Dodał również, że „byli Polacy, którzy kolaborowali z nazistami”.

Ponadto w wywiadzie dla izraelskiej stacji telewizyjnej Reshet 13 powiedział, że wielu Polaków współpracowało z z niemieckim okupantem. Za swoje słowa nie zamierza przepraszać.

Zobacz również: [WYDARZENIE] Żydowskie roszczenia a sprawa Polska. Znamy szczegóły

Ocalały z Holokaustu uczestniczył w czwartkowym Marszu Żywych na terenie byłego niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau. Na terenie obozu postanowił skomentować niedawno słowa izraelskich polityków. Mosberg wprost nazwał Katza „głupim idiotą”. Dodał również, że polityk „uwłacza Polakom”.

Słowa 93-letniego Mosberga opisał m.in. „Times of Israel” – „93-letni ocalony z Zagłady stwierdził też, że Izrael nie ma lepszego przyjaciela niż Polska i dodał, że winę za Holokaust ponoszą tylko i wyłącznie hitlerowskie Niemcy”.

Już 11 maja ulicami Warszawy przejdzie duża ogólnopolska manifestacja #STOP447 w obronie Polski i Polaków przed bezspadkowymi roszczeniami żydowskimi

REKLAMA

Komentarze