REKLAMA

Nowy sondaż wyborczy: Konfederacja trzecią siłą polityczną w kraju!

Nowy sondaż wyborczy: Konfederacja trzecią siłą polityczną w kraju!

Trwa internetowy sondaż wyborczy do europarlamentu na portalu „Interia”. Konfederacja na obecną chwilę oscyluje blisko 10 procent. Staje się tym samym za dwoma największymi komitetami ogólnopolskimi, trzecią siłą polityczna w kraju. Dwa komitety: Partia Razem oraz Kukiz’15 nie dostały by się do polskiego Sejmu.

Gdyby wybory do europarlamentu odbyły się dzisiaj, to zwycięzcą okazałaby się Koalicja Europejska PO PSL SLD Nowoczesna Zieloni z wynikiem 37, 5 proc. Tuż za nimi uplasowałby się komitet Prawo i Sprawiedliwość otrzymując 36, 9 proc. głosów.

Brak obrazka

Zobacz także: Robert Bąkiewicz: „Jesteśmy otwarci na konsultacje społeczne z rządem. Trzeba wprowadzić skuteczne prawo”

Wbrew wcześniejszym rezultatom znanych ankiet wyborczych koalicja złożona z środowisk narodowych, konserwatywnych i wolnościowych uzyskałaby znaczący wynik. Sondaż na daną chwilę pokazuje Konfederacji Korwin Liroy Braun Narodowcy 9,6 procent.

REKLAMA

Z wynikiem 8,5 procent na czwartym miejscu uplasowała się Wiosna Roberta Biedronia. W takim rozrachunku są ostatnią ogólnopolską siłą, która dostałaby się do polskiego parlamentu.

Dwa komitety biorąc dzisiejsze sondaże nie zdołałyby otrzymać mandatów w polskim Sejmie. Byłby to Kukiz’15 z 4,7 proc. głosów oraz Partia Razem z zaledwie 0,8 procentowym poparciem.

2 procent internautów nie wie na kogo oddałoby głos w zbliżających się wyborach do parlamentu europejskiego.

REKLAMA

interia

REKLAMA

Komentarze