REKLAMA

Niemiecki ambasador opuszcza Polskę po sześcioletniej misji dyplomatycznej

Niemiecki ambasador opuszcza Polskę po sześcioletniej misji dyplomatycznej

Niemiecki ambasador Rolf Nikel poinformował, że kończy swoją misję dyplomatyczną po sześciu latach pobytu w Polsce. Jego zdaniem jego największym osiągnięciem była kontynuacja pojednania polsko-niemieckiego.

REKLAMA

Rolf Nikel ogłosił, że po sześciu latach kończy swoją misję dyplomatyczna w Polsce – „Po sześciu cudownych latach moja żona i ja żegnamy się z Polską. Magiczne krajobrazy i bogactwo kulturowe tego kraju wywarły na nas głębokie wrażenie. Przede wszystkim jednak w naszych sercach pozostanie wielu ludzi. Dziękuję wszystkim partnerom za dobrą współpracę i wsparcie mojej misji” – zakomunikował niemiecki ambasador.

Zobacz także: Rekordowa frekwencja w wyborach za granicą

Poinformował, że przez te wszystkie lata starał się kontynuować proces pojednania polsko-niemieckiego, przyznając przy tym rację faktom historycznym w naszych wspólnych relacjach – „Moim największym zadaniem była kontynuacja historycznego procesu polsko-niemieckiego pojednania, którego zazdroszczą nam na całym świecie. Wymaga to od nas konfrontacji z prawdą historyczną. Niemcy dokonali w Polsce niewyobrażalnych zbrodni, za które zawsze ponosić będziemy odpowiedzialność. Takie stanowisko reprezentuje rząd federalny i ja również zawsze działałem na rzecz tego” – mówił.

Opowiadał o swoich dokonaniach jako niemiecki ambasador w Polsce, o wspólnych rozmowach oraz celebracji ważnych uroczystości na terenie naszego kraju. Wspominał także, rozmowy ze StefFenem Moellerem, który wiele lat spędził w Polsce występując w polskich mediach pblicznych.

„Tak wiele łączy Polskę i Niemcy, szczególnie w dziedzinie gospodarki oraz na szczeblu społeczeństwa obywatelskiego. Jestem dumny z tego, co obydwa nasze kraje osiągnęły wspólnie w ciągu ostatnich 30 lat. Jestem też głęboko wdzięczny, że mogłem tę naszą wspólną drogę wspierać jako ambasador” – pożegnał się Rolf Nikel.

interia/pap

REKLAMA

Komentarze