REKLAMA

Niedługo nowa umowa koalicyjna „Zjednoczonej Prawicy”. Wytrzyma?

Niedługo nowa umowa koalicyjna „Zjednoczonej Prawicy”. Wytrzyma?

Przez ostatnie tygodnie środowiska konfederackie zwracały uwagę na pękającą jedność w tzw. „Zjednoczonej Prawicy”. Będzie nowa umowa.

Po wyborach, kiedy okazało się, że każda decyzja Prawa i Sprawiedliwości będzie wymagała zgody Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry oraz Porozumienia Jarosława Gowina, politycy partii koalicyjnych przypomnieli sobie o kręgosłupach. Gowin nie chciał poprzeć postulatów etatystycznych i podnoszenia podatków, a ministrowi sprawiedliwości i jego partii partii politycznej nie podobały się układy z „Lewicą”.

REKLAMA

Środowiska skupione wokół Konfederacji zaczęły więc głosić, że jesteśmy świadkami powolnego upadku projektu o nazwie „Zjednoczona Prawica”. Pojawiające się ostatnio informacje o odnowieniu umowy koalicyjnej trzech partii rządzących mogły świadczyć, że coś jest na rzeczy, że Ziobro i Gowin będą chcieli wywalczyć więcej dla siebie. Teraz oczywiście politycy PiS usilnie pokazują jedność „Zjednoczonej Prawicy”.

ZOBACZ TAKŻE: Konfederacja chce odwołania ministra finansów, Tadeusza Kościńskiego

O spotkaniu poinformował np. Krzysztof Sobolewski z PiS: „Na spotkaniu koalicyjnym Zjednoczonej Prawicy z udziałem Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, Premiera Mateusza Morawieckiego, szefa Porozumienia Jaroslawa Gowina, szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i moim, wszystkie kwestie zostały ustalone a nowa umowa zostanie podpisana w przyszłym tygodniu”. Także premier Morawicki uznał spotkanie za udane. Czy „Zjednoczona Prawica” przetrwa do końca kadencji?

REKLAMA

Komentarze