REKLAMA

„Nie mów, że nie jesteś rasistą. Musisz być antyrasistą”. Szkocja i deficyt Murzynów

„Nie mów, że nie jesteś rasistą. Musisz być antyrasistą”. Szkocja i deficyt Murzynów

Szkocki sekretarz (minister) sprawiedliwości, Humza Yousaf cytując w swym przemówieniu przed Parlamentem słowa George’a Floyda ubolewał, że Szkocja ma „problem rasizmu strukturalnego”.

REKLAMA

Zamykając debatę parlamentu Szkocji na temat rzekomego rasizmu, Yousaf nie tylko cytował rzekome słowa Floyda, ale narzekał także na tzw. „rasizm strukturalny”. Chodzi o to, że w szkockim parlamencie nie zasiada ani jeden Czarny. Debata o rasizmie toczyła się zaś wokół Black Lives Matter.

„Rasizm strukturalny” miałby polegać na zbyt dużej reprezentacji Białych, zarówno w szkockim społeczeństwie, jak też w instytucjach państwowych, czy nawet wśród pracowników wszystkich branż. Warto dodać, że szkockie władze (tak samo, jak brytyjskie) wprowadziły kategorię BAME (Black, Asian and Minority Ethnics). Obejmuje ona wszystkich nie-białych. Humza Yousaf jest jednym z dwóch nie-białych członków szkockiego Parlamentu.

ZOBACZ TEŻ: Kto finansuje Antifę? Podpisz petycję do Prokuratora Generalnego.

Nie wystarczy, że tweetujesz Black Lives Matter. Nie wystarczy, że dajesz hashtagi. Nie wystarczy, że jesteś na kolanach. Nie mów, że nie jesteś rasistą. Musisz być antyrasistą – zakończył swe przemówienie Humza Yousaf.

Źródło: EveningExpress.co.uk

REKLAMA

Komentarze