REKLAMA

Jest petycja do Prokuratora Generalnego, aby sprawdził legalność finansowania bojówek Antify [PODPISZ SIĘ]

Jest petycja do Prokuratora Generalnego, aby sprawdził legalność finansowania bojówek Antify [PODPISZ SIĘ]

Agresji w przestrzeni publicznej jest coraz więcej. I choć politycy z każdej strony sceny politycznej nawołują do dialogu i debaty z poszanowaniem drugiej strony, praktyka niekiedy idzie kompletnie w odwrotnym kierunku. Tak jest między innymi z Rafałem Trzaskowskim, który jak się niedawno okazało, jako prezydent Warszawy, przekazał pieniądze na szkolenie bojówek Antify. Od kilku dni w sieci krąży apel, by sprawą tą zajął się Prokurator Generalny.

REKLAMA

PODPISZ – TUTAJ

Zaledwie kilka dni temu całą Polskę obiegła informacja o ataku na przedstawicieli fundacji Pro-Prawo do Życia w Warszawie. W internecie bez problemu da się znaleźć nagranie z tego zajścia i widać na nim wyraźnie, jak młody mężczyzna najpierw jest zaczepiany, a następnie fizycznie zaatakowany przez jedną, a potem kolejne osoby. Ale to nie wszystko, ponieważ agresorzy zniszczyli także samochód należący do fundacji. I nie jest to pierwszy atak na przedstawicieli tej fundacji.

W każdym razie, sytuacja wygląda tak, że dziennikarze już dowiedzieli się, że za fizycznym atakiem na kierowcę furgonetki stali między innymi członkowie tak zwanego Kolektywu Syrena, czyli ruchu anarchistycznego z Warszawy. A to właśnie ta organizacja otrzymywała z warszawskiego ratusza ogromne dotacje na szkolenie z tak zwanych „taktyk miejskich”, które są niczym innym jak szkoleniem bojówek. Tak przynajmniej ustalili dziennikarze zajmujący się tym tematem na miejscu. Ustalili również, że część z tych osób, to członkowie Antify, która niejednokrotnie odpowiadała za burdy uliczne i nie tylko w Warszawie, bo również i w Białymstoku. Dlatego teraz wyjaśnienia finansowania z budżetu miasta Warszawy bojówek związanych z Kolektywem Syrena lub Antifą chcą środowiska patriotyczne.

Rafał Trzaskowski jako Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy przez okres swojego urzędowania dopuścił się wielu działań, które są postrzegane przez opinię publiczną jako łamiące obowiązujące prawo. Szczególne wątpliwości obywateli budzi wspieranie finansowe przez Ratusz ekstremistycznych organizacji takich jak Antifa. Kierujemy więc apel do Prokuratora Generalnego, aby wystąpił z wnioskiem o zbadanie działalności Rafała Trzaskowskiego” – pada w wyjaśnieniu już na początku petycji Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości.

Sama petycja jest skierowana do Prokuratora Generalnego, w której wyraźnie jest wyartykułowana prośba o sprawdzenie legalności finansowania z publicznych pieniędzy tego rodzaju organizacji, ale przede wszystkim jej projektów. Choć nie tylko, bo w petycji pada prośba o postawienie w stan oskarżenia Rafała Trzaskowskiego, który swojej niewinności miałby dowieść przed sądem.

Dlatego, Panie Prokuratorze, w imieniu swoim i całej mojej rodziny wnoszę o jak najszybsze postawienie Rafała Trzaskowskiego w stan oskarżenia, by pod bacznym okiem obserwujących go mediów mógł przed sądem dowieść swojej niewinności. Proszę także o zbadanie innych zaniedbań, jakich dopuścili się pozostali przestępcy z pierwszych stron gazet” – takimi słowami kończy się petycja do Prokuratora Generalnego.

Petycję może podpisać każda osoba zainteresowana wyjaśnieniem finansowania bojówek z publicznych pieniędzy. Ostatecznie przecież podobne organizacje mogą być finansowane także i w innych miastach w Polsce. Petycja jest dostępna w wersji elektronicznej, a zainteresowani mogą ją podpisać pod tym adresem. Aktualnie wyjaśnienia tej sprawy przez Prokuratora Generalnego chce ponad 6 tys. osób. Autorzy petycji chcą jednak by ich petycję poparło co najmniej 50 tys. osób.

ddb24

REKLAMA

Komentarze