REKLAMA

Nawet lewicowy Onet nie ma już wątpliwości: „Strzelaniny w Szwecji stały się tak powszechne, że nie trafiają już nawet na czołówki mediów”

Nawet lewicowy Onet nie ma już wątpliwości: „Strzelaniny w Szwecji stały się tak powszechne, że nie trafiają już nawet na czołówki mediów”

Zdążyliśmy przyzwyczaić się do konsekwentnego przemilczania niewygodnych faktów przez lewicowe media. Tym razem jednak portal Onet.pl postanowił przedrukować artykuł z Politico, który doskonale pokazuje „ubogacenie kulturowe” Szwecji.

REKLAMA

Z artykułu autorstwa Pauliny Neuding dowiadujemy się, iż w okresie zaledwie dwóch tygodni doszło w kraju do pięciu eksplozji. Co ciekawe, dziennikarka przyznaje, iż porachunki z użyciem broni palnej są zjawiskiem obecnym przede wszystkim wśród imigrantów.

Czytaj także: Szwecja: Żydzi bronią muzułmanów

Strzelaniny w kraju stały się tak powszechne, że nie wchodzą już na czołówki mediów, chyba że są wyjątkowo spektakularne lub przynoszą śmiertelne ofiary. Wiadomości o atakach szybko wypierają newsy sportowe czy perypetie celebrytów, ponieważ czytelnicy znieczulili się już na przemoc. Pokolenie temu zamachy bombowe na policję i zamieszki były niezwykle rzadkimi wydarzeniami. Dziś czytanie o takich incydentach jest traktowane jako część życia codziennego- czytamy w artykule

Statystki ze spisu przyczyn zgonów również nie pozostawiają wątpliwości- liczba śmiertelnych strzelanin w Szwecji w ciągu ostatnich dziewięciu lat wzrosła dwukrotnie, a do zamieszek dochodzi najczęściej w dzielnicach zamieszkałych przez imigrantów takich jak Malmö i przedmieścia Sztokholmu np. Rinkeby.

ndie.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze