Nawet lewicowy Onet nie ma już wątpliwości: “Strzelaniny w Szwecji stały się tak powszechne, że nie trafiają już nawet na czołówki mediów”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zdążyliśmy przyzwyczaić się do konsekwentnego przemilczania niewygodnych faktów przez lewicowe media. Tym razem jednak portal Onet.pl postanowił przedrukować artykuł z Politico, który doskonale pokazuje “ubogacenie kulturowe” Szwecji.

Z artykułu autorstwa Pauliny Neuding dowiadujemy się, iż w okresie zaledwie dwóch tygodni doszło w kraju do pięciu eksplozji. Co ciekawe, dziennikarka przyznaje, iż porachunki z użyciem broni palnej są zjawiskiem obecnym przede wszystkim wśród imigrantów.

Czytaj także: Szwecja: Żydzi bronią muzułmanów

Strzelaniny w kraju stały się tak powszechne, że nie wchodzą już na czołówki mediów, chyba że są wyjątkowo spektakularne lub przynoszą śmiertelne ofiary. Wiadomości o atakach szybko wypierają newsy sportowe czy perypetie celebrytów, ponieważ czytelnicy znieczulili się już na przemoc. Pokolenie temu zamachy bombowe na policję i zamieszki były niezwykle rzadkimi wydarzeniami. Dziś czytanie o takich incydentach jest traktowane jako część życia codziennego- czytamy w artykule

Statystki ze spisu przyczyn zgonów również nie pozostawiają wątpliwości- liczba śmiertelnych strzelanin w Szwecji w ciągu ostatnich dziewięciu lat wzrosła dwukrotnie, a do zamieszek dochodzi najczęściej w dzielnicach zamieszkałych przez imigrantów takich jak Malmö i przedmieścia Sztokholmu np. Rinkeby.

ndie.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY