REKLAMA

Narodowcy na wykładzie Komitetu Obrony Demokracji [WIDEO]

Narodowcy na wykładzie Komitetu Obrony Demokracji [WIDEO]

13 czerwca zachodniopomorski KOD zorganizował wykład nt. Obozu Narodowo-Radykalnego. Prelegentem był działacz Refugees Szczecin, Filip Przytulski, temat prelekcji brzmiał: „Faszyści, patrioci? Historia i ideologia ONR od powstania do dzisiaj”.

Na wykład, mimo, że nie zostali na niego zaproszeni, wybrali się działacze Obozu Narodowo-Radykalnego oraz Młodzieży Wszechpolskiej. Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji Filipa Przytulskiego, czynnego działacza Refugees Szczecin i Komitetu Obrony Demokracji. Jak słusznie zauważył Zastępca Kierownika Głównego Obozu Narodowo-Radykalnego, liczba przekłamań i błędów popełnionych przez doktoranta Uniwersytetu Szczecińskiego była przerażająca.

REKLAMA

Prelegent usilnie próbował porównać działalność ONR do ideologii faszystowskiej, czy wręcz terroru bojówkarskiego. Jednym z argumentów przemawiających za tymi teoriami ma być regionalny podział ONR na poszczególne brygady, czy podkreślanie katolicyzmu i przywiązanie do narodu. Co ciekawe, Filip Przytulski uważa, że oenerowcy mówią „tak” Kościołowi, odrzucając przy tym nauki Jezusa Chrystusa. Kilkakrotnie zarzucił narodowcom także rasizm. W późniejszej wypowiedzi odniósł się do tego Tomasz Dorosz, który powiedział: Tylko i wyłącznie dla osoby, która pozostaje ateistą, nie rozumie istoty religii i nie jest ona dla niego podstawą życia, może to być szczegół. Katolicyzm jasno podkreśla, że rasizm jest zły.

Wszechpolacy i działacze ONR, po zakończonej prelekcji, przedstawili swoje argumenty oraz ukazali kłamstwa i manipulacje mówcy. Oenerowcy wręczyli również prelegentowi książkę Wojciecha Kwasieborskiego „Podstawy narodowego poglądu na świat”. Niestety, „demokratyczni” członkowie KOD-u każdą wypowiedź próbowali zakłócić. Jak widać na załączonym filmie merytoryczna dyskusja przerasta ich możliwości. Całość wykładu trafnie podsumował członek Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej, Adam Wyszyński.

Narodowcy na wykładzie szczecińskiego KOD-u

Młodzież Wszechpolska wybrała się wczoraj na spotkanie zorganizowane przez zachodniopomorski KOD. Temat kawiarenki brzmiał: "Faszyści, patrioci? Historia i ideologia ONR od powstania do dzisiaj". Prelegentem Komitetu Obrony Demokracji był Filip Przytulski, działacz Refugees Szczecin. Całość spotkania trafnie podsumował członek Zarządu Głównego MW, kol. Adam Wyszyński. Koniecznie posłuchajcie!

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska – Szczecin Środa, 14 czerwca 2017

 

 

REKLAMA

Komentarze