Narodowcy na wykładzie Komitetu Obrony Demokracji [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

13 czerwca zachodniopomorski KOD zorganizował wykład nt. Obozu Narodowo-Radykalnego. Prelegentem był działacz Refugees Szczecin, Filip Przytulski, temat prelekcji brzmiał: “Faszyści, patrioci? Historia i ideologia ONR od powstania do dzisiaj”.

Na wykład, mimo, że nie zostali na niego zaproszeni, wybrali się działacze Obozu Narodowo-Radykalnego oraz Młodzieży Wszechpolskiej. Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji Filipa Przytulskiego, czynnego działacza Refugees Szczecin i Komitetu Obrony Demokracji. Jak słusznie zauważył Zastępca Kierownika Głównego Obozu Narodowo-Radykalnego, liczba przekłamań i błędów popełnionych przez doktoranta Uniwersytetu Szczecińskiego była przerażająca.

Prelegent usilnie próbował porównać działalność ONR do ideologii faszystowskiej, czy wręcz terroru bojówkarskiego. Jednym z argumentów przemawiających za tymi teoriami ma być regionalny podział ONR na poszczególne brygady, czy podkreślanie katolicyzmu i przywiązanie do narodu. Co ciekawe, Filip Przytulski uważa, że oenerowcy mówią “tak” Kościołowi, odrzucając przy tym nauki Jezusa Chrystusa. Kilkakrotnie zarzucił narodowcom także rasizm. W późniejszej wypowiedzi odniósł się do tego Tomasz Dorosz, który powiedział: Tylko i wyłącznie dla osoby, która pozostaje ateistą, nie rozumie istoty religii i nie jest ona dla niego podstawą życia, może to być szczegół. Katolicyzm jasno podkreśla, że rasizm jest zły.

Wszechpolacy i działacze ONR, po zakończonej prelekcji, przedstawili swoje argumenty oraz ukazali kłamstwa i manipulacje mówcy. Oenerowcy wręczyli również prelegentowi książkę Wojciecha Kwasieborskiego “Podstawy narodowego poglądu na świat”. Niestety, “demokratyczni” członkowie KOD-u każdą wypowiedź próbowali zakłócić. Jak widać na załączonym filmie merytoryczna dyskusja przerasta ich możliwości. Całość wykładu trafnie podsumował członek Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej, Adam Wyszyński.

https://www.facebook.com/mwszczecin/videos/722047167955871/

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY