REKLAMA

Napadli na biuro posłanki Nowoczesnej, bo była przeciw aborcji?

Napadli na biuro posłanki Nowoczesnej, bo była przeciw aborcji?

Zamojskie biuro posłanki Nowoczesnej Kornelii Wróblewskiej stało się celem ataku. Okna lokalu zostały wymazane fekaliami. Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu i poszukuje sprawcy. 

Biuro posłanki Nowoczesnej Kornelii Wróblewskiej znajduje się na Starym Mieście w Zamościu przy ul. Ormiańskiej. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w piątek w nocy. Okna lokalu, w którym znajduje się biuro posłanki zostało zabrudzone odchodami. W sobotę policja otrzymała zawiadomienie w tej sprawie. Na miejscu pojawił się dzielnicowy, który sporządził notatkę służbową.

Okolica biura jest monitorowana. Mundurowi zabezpieczyli nagrania i poddają je analizie. Wciąż jednak nie wiadomo, kto jest sprawcą. Nie jest też jasne co było motywem wandalskiego ataku na biuro posłanki Nowoczesnej. W mediach pojawiają się sugestie, że może chodzić o niedawne głosowanie nad kontrowersyjnym projektem ustawy liberalizującej prawo aborcyjne. Posłanka Wróblewska nie wzięła w nim udziału, a cała krytyka środowisk feministycznych i lewicowych spadła właśnie na opozycję parlamentarną.

Polityk tłumaczyła później, że nie zgadzała się z niektórymi zapisami ustawy. Pierwszym jest aborcja na żądanie do 12 tygodnia ciąży, czyli aborcja trzymiesięcznego dziecka. Bo dla mnie to jest już dziecko. Drugi zapis, z którym się nie zgadzam, dotyczy tego, że 15-latki mogą dokonywać aborcji bez wiedzy opiekuna prawnego – mówiła.

wmeritum.pl/wprost.pl/rmf24.pl 
REKLAMA

Komentarze