Napadli na biuro posłanki Nowoczesnej, bo była przeciw aborcji?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

youtube/Wróblewska / youtube/Wróblewska

Zamojskie biuro posłanki Nowoczesnej Kornelii Wróblewskiej stało się celem ataku. Okna lokalu zostały wymazane fekaliami. Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu i poszukuje sprawcy. 

Biuro posłanki Nowoczesnej Kornelii Wróblewskiej znajduje się na Starym Mieście w Zamościu przy ul. Ormiańskiej. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w piątek w nocy. Okna lokalu, w którym znajduje się biuro posłanki zostało zabrudzone odchodami. W sobotę policja otrzymała zawiadomienie w tej sprawie. Na miejscu pojawił się dzielnicowy, który sporządził notatkę służbową.

Okolica biura jest monitorowana. Mundurowi zabezpieczyli nagrania i poddają je analizie. Wciąż jednak nie wiadomo, kto jest sprawcą. Nie jest też jasne co było motywem wandalskiego ataku na biuro posłanki Nowoczesnej. W mediach pojawiają się sugestie, że może chodzić o niedawne głosowanie nad kontrowersyjnym projektem ustawy liberalizującej prawo aborcyjne. Posłanka Wróblewska nie wzięła w nim udziału, a cała krytyka środowisk feministycznych i lewicowych spadła właśnie na opozycję parlamentarną.

Polityk tłumaczyła później, że nie zgadzała się z niektórymi zapisami ustawy. Pierwszym jest aborcja na żądanie do 12 tygodnia ciąży, czyli aborcja trzymiesięcznego dziecka. Bo dla mnie to jest już dziecko. Drugi zapis, z którym się nie zgadzam, dotyczy tego, że 15-latki mogą dokonywać aborcji bez wiedzy opiekuna prawnego – mówiła.

wmeritum.pl/wprost.pl/rmf24.pl 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY