REKLAMA

Morawiecki: Będzie mniej środków na przyszłe cele

Morawiecki: Będzie mniej środków na przyszłe cele

Zakończyło się spotkanie polskiego Premiera z Przewodniczącą Komisji Europejskiej. Na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki przyznał, że unijny budżet będzie mniejszy po opuszczeniu struktur przez Wielką Brytanię. Z Ursulą von der Leyen omówiono również politykę rolną.

REKLAMA

Dziś wieczorem odbyło się spotkanie polskiego Premiera z Przewodniczącą KE w sprawie unijnego budżetu oraz przyszłych wspólnych działań. Mateusz Morawiecki poinformował, że unijny budżet ulegnie zmniejszeniu na wskutek Brexitu.

„Skończyło się spotkanie z przewodniczącą Ursulą von der Leyen, podczas którego bardzo dokładnie omówiliśmy kwestie budżetowe. Ze smutkiem stwierdzamy, że Wielka Brytania opuszcza UE i będzie mniej środków na przyszłe cele” – oznajmił premier.

Zobacz także: Francuzi znów manifestują przeciwko rządowi

Mateusz Morawiecki wyjaśnił również, iż ze względu na politykę spójności rząd nie będzie w stanie zrealizować wszystkich zaplanowanych projektów infrastrukturalnych fundowanych przez środki unijne.

„Wszystkie nowe cele nie mogą być realizowane kosztem polityki spójności, funduszu kohezyjnego, czyli funduszy, z których pochodzą środki na budowę dróg, kolei i mostów. Wiemy, że infrastruktura wspiera wzrost gospodarczy” – powiedział.

Prezes Rady Ministrów jest zadowolony ze spotkania, na którym ustalono rozwiązania z Ursulą von der Leyen na temat polityki rolnej oraz powiązanych z nią dopłat dla rolników.

Zrzutka na organizacje Marszu Żołnierzy Wyklętych

Kancelaria Premiera

REKLAMA

Komentarze