REKLAMA

Berlin: 10-letni Afgańczyk zgwałcił rówieśnika z klasy

Berlin: 10-letni Afgańczyk zgwałcił rówieśnika z klasy

Podczas wycieczki szkolnej 10-letni Afgańczyk z berlińskiej podstawówki zgwałcił rówieśnika z klasy. 11-letni Afgańczyk i Irakijczyk przytrzymywali ofiarę, a 2 innych patrzyło nie interweniując.

Niemieckie media piszą o „poważnym przypadku wykorzystania seksualnego”. Informują również, że na wycieczce szkolnej było 38 dzieci, jednak zarówno Ci, którzy nie brali udziału w napaści na swojego kolegę, jak i trzech nauczycieli nic nie zauważyło.

Policja nie komentuje sprawy ze względu na ochronę małoletniej ofiary. Do prasy wyciekło jednak, że sprawcy to imigranci – małoletni, który zgwałcił kolegę pochodzi z Afganistanu, a dwójka wspólników, która przytrzymywała ofiarę pochodziła z Syrii i także Afganistanu.

Chłopiec cierpiał przez wiele dni, dopiero przyjaciel małoletniej ofiary ujawnił co stało się podczas wycieczki pracownikowi socjalnemu. Została także poinformowana szkoła, która powiadomiła policję.

Sandra Scheeres (SPD) powiedziała: To okropny przypadek, jestem zszokowana. Myślę,że ważne, aby wszystkie instytucje współpracowały od samego początku – policja, urząd ds. Młodzieży i szkoła, która natychmiast podjęły środki psychologii szkolnej – wyrażała swoje „współczucie” polityk odpowiedzialna za urząd ds. młodzieży.

Trójka uczniów nie może przychodzić do szkoły. Także ofiara, na własną prośbę, nie uczęszcza na lekcje.

berliner-zeitung.de

 

REKLAMA

Komentarze