REKLAMA

Michalkiewicz kontra Białek. Debata o pieniądzach i gospodarce [WIDEO]

Michalkiewicz kontra Białek. Debata o pieniądzach i gospodarce [WIDEO]

Kolejne wydarzenie zorganizowane przez Roty Niepodległości za nami. Tym razem rozmawiano o pieniądzu i gospodarce. Michalkiewicz kontra Białek.

REKLAMA

Roty Niepodległości działają bardzo aktywnie. Po wielkiej zbiórce podpisów pod projektem ustawy #STOP447 i po licznych spotkaniach przyszedł czas na organizację bardzo ciekawej debaty. „Do tej pory nasze spotkania były organizowane w tematyce historii, Kresów Wschodnich, działalności społecznej, a dzisiaj będziemy rozmawiać o pieniądzu i gospodarce”. Gośćmi byli Stanisław Michalkiewicz oraz Józef Białek. Debata, w wielkim skrócie, dotyczyła tego, czy dla rozwoju gospodarczego lepszy jest wolny rynek czy protekcjonizm i interwencjonizm państwa. Debatę transmitowały Media Narodowe.

Józef Białek podkreślał, że przed laty był wielkim zwolennikiem wolnego rynku, jednym z założycieli Unii Polityki Realnej, jednak po latach działalności gospodarczej zauważył, że była to „jedna wielka głupota, która była na rękę tym, którzy nas kolonizowali”. Według pana Białka światem nie rządzą żadne państwa, a wolny rynek nie istnieje, z kolei o wszystkim decyduje tak naprawdę „kilka korporacji”, które zarządzają olbrzymimi pieniędzmi. „Końcową formą komunizmu było upaństwowienie wszystkiego, tak kapitalizmu końcową formą jest zmonopolizowanie wszystkiego przez kilka korporacji”.

ZOBACZ TAKŻE: [SONDAŻ] Najnowszy sondaż prezydencki. Duda 42%, Bosak 5%

Stanisław Michalkiewicz przekonywał, że powyższe problemy wynikają raczej z tego, że wolnego rynku od dawna tak naprawdę nie było. „Jeżeli gospodarka jest dla konsumpcji, to mamy tutaj dobre kryterium oceny, czy spełnia ona swoją rolę (…) Państwo to jest monopol na przemoc” – przekonywał Michalkiewicz. Obaj panowie zgadzali się jednak, że obecna Polska nie jest państwem suwerennym, także pod kontem gospodarczym i finansowym. Nie zabrało ostrych tez, emocjonalnych wystąpień i ciekawych pytań. Zachęcamy do zapoznania się z całym nagraniem tej arcyciekawej rozmowy!

REKLAMA

Komentarze