REKLAMA

Marsz Żołnierzy Wyklętych w Dąbrowie Górniczej poświęcony „Żelaznemu”

Marsz Żołnierzy Wyklętych w Dąbrowie Górniczej poświęcony „Żelaznemu”

W dniu 3 marca br. odbył się w Dąbrowie Górniczej marsz poświęcony jednemu z Żołnierzy Wyklętych, tj. Zdzisławowi Badosze ps. „Żelazny”.

REKLAMA

Jak podkreślają organizatorzy marszu, nie bez przyczyny jeden z Żołnierzy Wyklętych stał się patronem wydarzenia. Żelazny urodził się on bowiem w Dąbrowie Górniczej.

Głównym inicjatorem wydarzenia był Patryk Mac z Ruchu Narodowego, a prowadzącym marsz był Prezes Okręgu Śląskiego Młodzieży Wszechpolskiej Paweł Mazur.

Marsz Żołnierzy Wyklętych rozpoczął się o godz. 15:00 spod pomnika Stanisława Staszica, a zakończył się pod muralem poświęconemu Żelaznemu.

ZOBACZ TAKŻE: [WYDARZENIE] Kraków: Uniwersytety wolne od marksizmu

Marsz Żołnierzy Wyklętych okazał się być frekwencyjnym sukcesem – udział w nim wzięło kilkadziesiąt mieszkańców regionu, wśród nich na wydarzenie przyszli członkowie i sympatycy Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej oraz Gazety Polskiej.

Uczestnicy wnosili hasła przeciwko komunizmowi i wychwalające bohaterów podziemia niepodległościowego. Ponadto złożyli kwiaty na rondzie Żołnierzy Wyklętych w centrum miasta. Na zakończenie marszu odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

REKLAMA

Komentarze