REKLAMA

Mariusz Błaszczak tłumaczy się ze swojej wypowiedzi ws. wzrostu cen paliw. „Wtedy rządziła Platforma Obywatelska” [WIDEO]

Mariusz Błaszczak tłumaczy się ze swojej wypowiedzi ws. wzrostu cen paliw. „Wtedy rządziła Platforma Obywatelska” [WIDEO]

Kilka dni temu posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy o powołaniu Funduszu Dróg Samorządowych, który zaowocuje podniesienia opłat paliwowych nawet o 25 groszy na litrze. Posłowie partii rządzącej chcą w ten sposób zwiększyć budżet przeznaczony na rozbudowę i remonty dróg. Na antenie radiowej Trójki szef MSWiA Mariusz Błaszczak został zapytany o tę kwestię w kontekście swojej wypowiedzi z 2010 roku. Polityk krytykował wówczas Platformę Obywatelską właśnie za wzrost cen paliw. 

Paweł Kukiz na swoim koncie na Facebooku przypomniał nagranie sprzed kilku lat. Materiał Gazety.pl z 2010 roku przedstawia reakcje czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości na informację o wzroście cen benzyny. Nagranie gazety.pl przedstawia krótkie wypowiedzi polityków PiS na temat szykowanej wówczas podwyżki paliw. Wśród rozmówców znalazł się obecny szef MSW Mariusz Błaszczak.

Brak obrazka

Dzisiaj rządzi premier Donald Tusk i rzeczywiście cena litra benzyny wynosi ponad 5 zł. (…) To jest miara rządów PO, miara rządów premiera Donalda Tuska, a to dopiero początek, bo od 1 stycznia rząd premiera Tuska funduje nam dodatkowe wzrosty cen w zasadzie wszystkiego – powiedział Mariusz Błaszczak, obecny szef MSWiA. Dodał również, że podniesienie cen paliwa oznacza faktycznie wzrost cen innych produktów.

Paweł Kukiz napisał na swoim profilu na Facebooku: Prawie (nomen omen) „osiem lat” temu, w grudniu 2010 roku pani premier Szydło, pan minister Błaszczak i pan Hofman stanowczo potępili wprowadzoną przez Tuska podwyżkę ceny paliwa. A dziś sami podwyższają opłatę za paliwo o 25 groszy na litrze. POPiS jest rozbrajający – pisze poseł. Dodaje również, że w całej sytuacji uderza ludzka naiwność wobec obecnego systemu…

Brak obrazka

Pytany o wypowiedź sprzed kilku lat Mariusz Błaszczak najpierw unikał odpowiedzi usilnie zmieniając temat. Następnie, przyciskany kilkukrotnie przez prowadzącą audycję Beatę Michniewicz zaczął kluczyć i przedstawił dość rozbrajające tłumaczenie…

-Panie Ministrze, bo pomyślę, że dla Pana za trudne jest pytanie o opłatę paliwową, które zdałam – naciskała prowadząca.

Ja oczywiście pamiętam, nawiązuje pani do mojej wypowiedzi sprzed lat… – odpowiedział Błaszczak.

REKLAMA

-Cały internet nawiązuje do Pana wypowiedzi…

Tylko jest jedna różnica między tamtym czasem, a teraz. Wtedy rządziła PO i PSL. Wtedy benzyna kosztowała 6 złotych, teraz kosztuje 4 złote. 

Czyli jak są niskie ceny benzyny to wtedy można robić takie operacje?

Tu chodzi o cel, fundusz dla samorządów, chodzi o naprawę dróg. Drogi samorządowe nie są w dobrym stanie. To jest mechanizm, który zapewni naprawę i budowę dróg samorządowych – wskazał Błaszczak. 

 

źródło:

wMeritum.pl
Polub fanpage wMeritum.pl na Facebooku
REKLAMA

Komentarze