Mariusz Błaszczak tłumaczy się ze swojej wypowiedzi ws. wzrostu cen paliw. „Wtedy rządziła Platforma Obywatelska” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Flickr

Kilka dni temu posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy o powołaniu Funduszu Dróg Samorządowych, który zaowocuje podniesienia opłat paliwowych nawet o 25 groszy na litrze. Posłowie partii rządzącej chcą w ten sposób zwiększyć budżet przeznaczony na rozbudowę i remonty dróg. Na antenie radiowej Trójki szef MSWiA Mariusz Błaszczak został zapytany o tę kwestię w kontekście swojej wypowiedzi z 2010 roku. Polityk krytykował wówczas Platformę Obywatelską właśnie za wzrost cen paliw. 

Paweł Kukiz na swoim koncie na Facebooku przypomniał nagranie sprzed kilku lat. Materiał Gazety.pl z 2010 roku przedstawia reakcje czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości na informację o wzroście cen benzyny. Nagranie gazety.pl przedstawia krótkie wypowiedzi polityków PiS na temat szykowanej wówczas podwyżki paliw. Wśród rozmówców znalazł się obecny szef MSW Mariusz Błaszczak.

Dzisiaj rządzi premier Donald Tusk i rzeczywiście cena litra benzyny wynosi ponad 5 zł. (…) To jest miara rządów PO, miara rządów premiera Donalda Tuska, a to dopiero początek, bo od 1 stycznia rząd premiera Tuska funduje nam dodatkowe wzrosty cen w zasadzie wszystkiego – powiedział Mariusz Błaszczak, obecny szef MSWiA. Dodał również, że podniesienie cen paliwa oznacza faktycznie wzrost cen innych produktów.

Paweł Kukiz napisał na swoim profilu na Facebooku: Prawie (nomen omen) „osiem lat” temu, w grudniu 2010 roku pani premier Szydło, pan minister Błaszczak i pan Hofman stanowczo potępili wprowadzoną przez Tuska podwyżkę ceny paliwa. A dziś sami podwyższają opłatę za paliwo o 25 groszy na litrze. POPiS jest rozbrajający – pisze poseł. Dodaje również, że w całej sytuacji uderza ludzka naiwność wobec obecnego systemu…

Pytany o wypowiedź sprzed kilku lat Mariusz Błaszczak najpierw unikał odpowiedzi usilnie zmieniając temat. Następnie, przyciskany kilkukrotnie przez prowadzącą audycję Beatę Michniewicz zaczął kluczyć i przedstawił dość rozbrajające tłumaczenie…

-Panie Ministrze, bo pomyślę, że dla Pana za trudne jest pytanie o opłatę paliwową, które zdałam – naciskała prowadząca.

Ja oczywiście pamiętam, nawiązuje pani do mojej wypowiedzi sprzed lat… – odpowiedział Błaszczak.

-Cały internet nawiązuje do Pana wypowiedzi…

Tylko jest jedna różnica między tamtym czasem, a teraz. Wtedy rządziła PO i PSL. Wtedy benzyna kosztowała 6 złotych, teraz kosztuje 4 złote. 

Czyli jak są niskie ceny benzyny to wtedy można robić takie operacje?

Tu chodzi o cel, fundusz dla samorządów, chodzi o naprawę dróg. Drogi samorządowe nie są w dobrym stanie. To jest mechanizm, który zapewni naprawę i budowę dróg samorządowych – wskazał Błaszczak. 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY