REKLAMA

Marcin Rola absurdalnie skazany na 3 miesiące za komentarz o „Czarnym Proteście”

Marcin Rola absurdalnie skazany na 3 miesiące za komentarz o „Czarnym Proteście”

Marcin Rola został skazany wyrokiem nieprawomocnym na 3 miesiące kary w zawieszeniu za słowa jakie wypowiedział w komentarzu odnoszącym się do lewicowej manifestacji „Czarny Protest”.. Znany dziennikarz i współzałożyciel telewizji internetowej wrealu24 poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na podstawie art. 212 kodeksu karnego sąd uznał, że Rola zniesławił pokrzywdzoną kobietę biorącą udział w jednej z manifestacji. Sam szef wRealu24 podkreśla jednak, że nie wymienił rzeczonej kobiety z nazwiska, tylko stwierdził, że w marszu biorą udział „feminazistki”. Wyrok nie jest prawomocny.

Brak obrazka

„Ja wyraziłem opinię na temat zjawiska, nie mówiłem o nikim personalnie. Takim sposobem można skazać każdego. Ciekawe, że jak uczestników Marszu Niepodległości wyzywa się od nazistów to, to jest ok. Polski wymiar sprawiedliwości…” – napisał na Twitterze.

Na początku kwietnia zeszłego roku zawiadomienie do tej sprawy złożyła ówczesna posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus (obecnie Teraz!). Sprawa wydaje się o tyle kuriozalna, że na rzeczonym nagraniu, stanowiącym materiał dowodowy, dziennikarz nie wypowiada się odnosząc swoje słowa personalnie do konkretnej osoby.

„Wyrok nieprawomocny rzecz jasna, ale czy można w tym kraju mówić o jakiejkolwiek sprawiedliwości? Gdybym miał tatusia w SB byłoby łatwiej A tak się ciąga prostego redaktora po Polsce. Szczegóły wkrótce. Czekam na uzasadnienie.” – dodaje na twitterze Marcin Rola.

Redaktor naczelny wrealu24 został skazany na 3 miesiące więzienia w zawieszeniu, 30 godzin prac społecznych, zapłatę kwoty 10 tyś. na wybraną organizację humanitarną (tutaj Polski Czerwony Krzyż), oraz 500 zł dla pokrzywdzonej, oraz za zwrot kosztów sądowych. Wyrok jest nieprawomocny. 

Brak obrazka

źródło: twitter/ dorzeczy.pl

REKLAMA

Komentarze