Marcin Rola absurdalnie skazany na 3 miesiące za komentarz o “Czarnym Proteście”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot YouTube.com

Marcin Rola został skazany wyrokiem nieprawomocnym na 3 miesiące kary w zawieszeniu za słowa jakie wypowiedział w komentarzu odnoszącym się do lewicowej manifestacji „Czarny Protest”.. Znany dziennikarz i współzałożyciel telewizji internetowej wrealu24 poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na podstawie art. 212 kodeksu karnego sąd uznał, że Rola zniesławił pokrzywdzoną kobietę biorącą udział w jednej z manifestacji. Sam szef wRealu24 podkreśla jednak, że nie wymienił rzeczonej kobiety z nazwiska, tylko stwierdził, że w marszu biorą udział “feminazistki”. Wyrok nie jest prawomocny.

“Ja wyraziłem opinię na temat zjawiska, nie mówiłem o nikim personalnie. Takim sposobem można skazać każdego. Ciekawe, że jak uczestników Marszu Niepodległości wyzywa się od nazistów to, to jest ok. Polski wymiar sprawiedliwości…” – napisał na Twitterze.

Na początku kwietnia zeszłego roku zawiadomienie do tej sprawy złożyła ówczesna posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus (obecnie Teraz!). Sprawa wydaje się o tyle kuriozalna, że na rzeczonym nagraniu, stanowiącym materiał dowodowy, dziennikarz nie wypowiada się odnosząc swoje słowa personalnie do konkretnej osoby.

„Wyrok nieprawomocny rzecz jasna, ale czy można w tym kraju mówić o jakiejkolwiek sprawiedliwości? Gdybym miał tatusia w SB byłoby łatwiej A tak się ciąga prostego redaktora po Polsce. Szczegóły wkrótce. Czekam na uzasadnienie.” – dodaje na twitterze Marcin Rola.

Redaktor naczelny wrealu24 został skazany na 3 miesiące więzienia w zawieszeniu, 30 godzin prac społecznych, zapłatę kwoty 10 tyś. na wybraną organizację humanitarną (tutaj Polski Czerwony Krzyż), oraz 500 zł dla pokrzywdzonej, oraz za zwrot kosztów sądowych. Wyrok jest nieprawomocny. 

źródło: twitter/ dorzeczy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY