REKLAMA

Kilkaset osób głosuje w prawyborach Konfederacji w Gdańsku

Kilkaset osób głosuje w prawyborach Konfederacji w Gdańsku

Trwa właśnie trzeci zjazd prawyborczy Konfederacji, tym razem w Gdańsku. W głosowaniu bierze udział kilkaset osób. Ludzie nie mieszą się w sali.

REKLAMA

To już trzeci zjazd prawyborczy Konfederacji. Tym razem Gdańsk. Frekwencja w Białymstoku i Olsztynie nie była zła, ale w stolicy Pomorza mamy prawdziwe oblężenie. W głosowaniu weźmie udział około 500 osób. Jak napisał Jacek Wilk, jeden z kandydujących, na zjeździe jest „kilkaset osób – większość nie zmieściła się na sali, frekwencja przeszła najśmielsze przewidywania organizatorów”.

Regularne zdjęcia i informacje z przebiegu zjazdu możemy także obserwować na profilu #Bosak2020. On też podziękował przybyłym na zjazd sympatykom Konfederacji: „Dziękujemy za bardzo liczne przybycie!”. Za nami już przemówienia kandydatów, ale liczba głosujących jest tak duża, że oficjalnych wyników możemy spodziewać się dopiero po godzinie 15:00. Wielu internatów wyśmiewa wcześniejsze komentarze innych środowisk politycznych.

ZOBACZ TAKŻE: K. Bosak zwycięża na Warmii i Mazurach. Dzisiaj Gdańsk i Bydgoszcz

Pamiętamy, że przedstawiciele innych środowisk politycznych często lekceważąco wypowiadali się na temat organizowanych prawyborów w Konfederacji. Nie dawano wiary, że sympatycy będą gotowi zapłacić 30 zł by oddać głos i wybrać swojego kandydata na prezydenta. Jak widać nie tylko nie mieli racji, ale i sami organizatorzy Konfederacji nie byli przygotowani na tak duże zainteresowanie ze strony elektoratu sojuszu wyborczego narodowców, wolnościowców czy monarchistów. Będziemy informować o wynikach.

REKLAMA

Komentarze