REKLAMA

Made in Wrocław odbędzie się po raz trzeci: Targi dla maniaków technologicznych

Made in Wrocław odbędzie się po raz trzeci: Targi dla maniaków technologicznych

We Wrocławiu po raz trzeci odbędą się targi technologiczne pt. Made in Wrocław. 17 października zostaną otwarte w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Podczas nich będzie można zobaczyć i przetestować niektóre sprzęty tworzone przez sektor kosmiczny. Polskie firmy kosmiczne oferują ciekawe rozwiązania.

Dnia 17. października w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecie we Wrocławiu odbędą się po raz trzeci targi technologiczne pt. Made in Wrocław. Na nich to m.in. polskie firmy zaprezentują ciekawe gadżety oraz sprzęty kosmiczne.

Brak obrazka

W tym roku organizatorzy skupili się na zaprezentowaniu zwiedzającym polskich firm i wynalazków z sektora kosmicznego, który w naszym kraju zdobywa coraz śmielsze pole do popisu i działania.

Czytaj więcej: 100 tysięcy ludzi ucieka z Syrii, ponad 150 osób zabitych

„Zdecydowaliśmy się na to, bo technologie kosmiczne budzą ogromną ciekawość mieszkańców, a spółki z tej branży w naszym mieście rozwijają się bardzo intensywnie” – powiedziała Ewa Kaucz, prezes zarządu Akademii Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Wagę Wrocławia dla polskiego przemysłu kosmicznego podkreślał na początku roku Paweł Wojtkiewicz z Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego – „Technologie stosowane w tym przemyśle są trudne i potrzebują dłuższego okresu inkubacji oraz odpowiedniego zaplecza. Na to z pewnością można liczyć w stolicy Dolnego Śląska”.

Jednym z wielu rozwijających się przedsiębiorstw i startup’ów jest firma Scanway. Chcą oni przy współpracy z niemiecką firmą German Orbital Systems do 2025 roku wystrzelić w przestrzeń kosmiczną mikrosatelitę o nazwie ScanSAT. Koncept będzie można zobaczyć na targach Made in Wrocław.

REKLAMA

Wesprzyj już dziś organizację X Marszu Niepodległości!

Podczas zwiedzania kilkunastu stanowisk, można będzie zahaczyć o stoisko wrocławskich studentów zrzeszonych przy projekcie ARES. Pokażą oni działanie wirówki do symulacji mikrograwitacji.

forbes.pl

REKLAMA

Komentarze