Made in Wrocław odbędzie się po raz trzeci: Targi dla maniaków technologicznych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. SatRevolution

We Wrocławiu po raz trzeci odbędą się targi technologiczne pt. Made in Wrocław. 17 października zostaną otwarte w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Podczas nich będzie można zobaczyć i przetestować niektóre sprzęty tworzone przez sektor kosmiczny. Polskie firmy kosmiczne oferują ciekawe rozwiązania.

Dnia 17. października w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecie we Wrocławiu odbędą się po raz trzeci targi technologiczne pt. Made in Wrocław. Na nich to m.in. polskie firmy zaprezentują ciekawe gadżety oraz sprzęty kosmiczne.

W tym roku organizatorzy skupili się na zaprezentowaniu zwiedzającym polskich firm i wynalazków z sektora kosmicznego, który w naszym kraju zdobywa coraz śmielsze pole do popisu i działania.

Czytaj więcej: 100 tysięcy ludzi ucieka z Syrii, ponad 150 osób zabitych

“Zdecydowaliśmy się na to, bo technologie kosmiczne budzą ogromną ciekawość mieszkańców, a spółki z tej branży w naszym mieście rozwijają się bardzo intensywnie” – powiedziała Ewa Kaucz, prezes zarządu Akademii Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Wagę Wrocławia dla polskiego przemysłu kosmicznego podkreślał na początku roku Paweł Wojtkiewicz z Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego – “Technologie stosowane w tym przemyśle są trudne i potrzebują dłuższego okresu inkubacji oraz odpowiedniego zaplecza. Na to z pewnością można liczyć w stolicy Dolnego Śląska”.

Jednym z wielu rozwijających się przedsiębiorstw i startup’ów jest firma Scanway. Chcą oni przy współpracy z niemiecką firmą German Orbital Systems do 2025 roku wystrzelić w przestrzeń kosmiczną mikrosatelitę o nazwie ScanSAT. Koncept będzie można zobaczyć na targach Made in Wrocław.

Wesprzyj już dziś organizację X Marszu Niepodległości!

Podczas zwiedzania kilkunastu stanowisk, można będzie zahaczyć o stoisko wrocławskich studentów zrzeszonych przy projekcie ARES. Pokażą oni działanie wirówki do symulacji mikrograwitacji.

forbes.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY