REKLAMA

Łukasz Piszczek pozostaje w BVB jeszcze na rok. Wicekapitan Dortmundczyków podpisał nowy kontrakt.

Łukasz Piszczek pozostaje w BVB jeszcze na rok. Wicekapitan Dortmundczyków podpisał nowy kontrakt.

Wicekapitan Borussii Dortmund Łukasz Piszczek według renomowanego portalu „Kicker” uzgodnił nowe warunki w kontrakcie i przedłużył swój pobyt w Niemczech o rok. Od dłuższego czasu obie władze klubu z Zagłębia Ruhry oraz sam były reprezentant Polski rozmawiały na ten temat.

REKLAMA

34-letni zawodnik Borussii Dortmund przedłużył swój kontrakt z niemieckim klubem. Łukasz Piszczek pełniący rolę kapitana (de facto jest wicekapitanem – red.) drużyny pod nieobecność Marco Reusa przebywa obecnie w BVB 10 lat. Przez ten czas stał się ulubieńcem kibiców klubu z Zagłębia Ruhry.

Zobacz także: Afgańczyk zadźgał własną żonę na oczach sąsiadów

Dotychczas w żółto-czarnych barwach rozegrał 354 spotkaniach. Łącznie wraz z epizodem z Herthy Berlin rozegrał na niemieckich boiskach 313 meczy, w których strzelił 19 bramek oraz zaliczył 49 kluczowych podań. Na swoim koncie ma dwa tytuły mistrzowskie z Borussią Dortmund oraz dwukrotnie podnosił zwycięski Puchar Niemiec oraz dwa razy zdobył Superpuchar Niemiec. W sezonie 2012/13 rozegrał finał LM na Wembley, gdzie klub z Dortmundu przegrał ze swoim rywalem Bayernem

kicker.de

REKLAMA

Komentarze