REKLAMA

Lider hiszpańskiej partii prawicowej VOX spotka się w Polsce z Kaczyńskim

Lider hiszpańskiej partii prawicowej VOX spotka się w Polsce z Kaczyńskim

Wczoraj wieczorem do Polski przyleciał lider hiszpańskiej prawicowej partii VOX Santiago Abascal. Ugrupowanie w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Przez ekspertów jest wysuwana na lidera wśród prawicowych ugrupowań.

REKLAMA

Santiago Abascal ma spotkać się dzisiaj z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Lider VOX ma omówić strategię na wybory do europarlamentu z polskim rządem.

Czytaj więcej: Polska wydała grube miliony na szczyt bliskowschodni – sama

Polski rząd w składzie: Łukasz Schreiber (Sekretarz Stanu KPRM), Marek Suski (Szef Gabinetu Premiera) oraz Kosma Złotowski (europoseł) – rozmawiał o stosunkach Polsko-Hiszpańskich i wspólnej wizji Europy.

https://twitter.com/LukaszSchreiber/status/1108315538873298946

Konserwatywna partia VOX

Wczoraj wieczorem lider VOX wylądował odwiedził Warszawę. Ugrupowanie odwołuje się do wartości chrześcijańskich, sprzeciwia się separatyzmom m.in. Katalonii, opowiadają się za ochroną życia dzieci nienarodzonych.

W swoim wpisie na Twitterze pochwalił Polskę za jej obronę wolności i zachowanie tożsamości narodowej – „Naród polski jest godny podziwu w obronie swojej wolności i tożsamości narodowej. To naród, który przeżył dwa totalitaryzmy – nazistowski i komunistyczny”.

Partia VOX powstała w 2013 roku. Dotychczas nie posiada ona żadnego reprezentanta w Parlamencie Europejskim i krajowym. Według ekspertów ugrupowanie może uzyskać dobry wynik w najbliższych wyborach do PE i hiszpańskiego parlamentu.

DoRzeczy

REKLAMA

Komentarze