REKLAMA

Lider hiszpańskiej partii prawicowej VOX spotka się w Polsce z Kaczyńskim

Lider hiszpańskiej partii prawicowej VOX spotka się w Polsce z Kaczyńskim

Wczoraj wieczorem do Polski przyleciał lider hiszpańskiej prawicowej partii VOX Santiago Abascal. Ugrupowanie w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Przez ekspertów jest wysuwana na lidera wśród prawicowych ugrupowań.

Santiago Abascal ma spotkać się dzisiaj z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Lider VOX ma omówić strategię na wybory do europarlamentu z polskim rządem.

Brak obrazka

Czytaj więcej: Polska wydała grube miliony na szczyt bliskowschodni – sama

Polski rząd w składzie: Łukasz Schreiber (Sekretarz Stanu KPRM), Marek Suski (Szef Gabinetu Premiera) oraz Kosma Złotowski (europoseł) – rozmawiał o stosunkach Polsko-Hiszpańskich i wspólnej wizji Europy.

REKLAMA

Konserwatywna partia VOX

Wczoraj wieczorem lider VOX wylądował odwiedził Warszawę. Ugrupowanie odwołuje się do wartości chrześcijańskich, sprzeciwia się separatyzmom m.in. Katalonii, opowiadają się za ochroną życia dzieci nienarodzonych.

W swoim wpisie na Twitterze pochwalił Polskę za jej obronę wolności i zachowanie tożsamości narodowej – „Naród polski jest godny podziwu w obronie swojej wolności i tożsamości narodowej. To naród, który przeżył dwa totalitaryzmy – nazistowski i komunistyczny”.

REKLAMA

Partia VOX powstała w 2013 roku. Dotychczas nie posiada ona żadnego reprezentanta w Parlamencie Europejskim i krajowym. Według ekspertów ugrupowanie może uzyskać dobry wynik w najbliższych wyborach do PE i hiszpańskiego parlamentu.

DoRzeczy

REKLAMA

Komentarze