REKLAMA

Lewica razem, ale nie tym Razem? Czarzasty w RMF FM

Lewica razem, ale nie tym Razem? Czarzasty w RMF FM

Gościem Roberta Mazurka w „Porannej Rozmowie RMF FM” był Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD i jeden z „trzech tenorów lewicy”.

REKLAMA

Włodzimierz Czarzasty, podobnie jak np. lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kośniak-Kamysz, ma chyba stałą kartę wstępu do programu Roberta Mazurka. Lidera „Lewicy” możemy bowiem w tym radiowym programie słuchać wyjątkowo często. Dzisiaj również Włodzimierz Czarzasty mógł przedstawić słuchaczom RMF FM najnowsze informacje z lewicowego frontu.

Najciekawszą informacją wydaje się to, że dzisiaj ma się wyjaśnić, czy „Lewica” w Sejmie będzie funkcjonowała jako jednolity klub. Na stole cały czas jest opcja, że Partia Razem, jak sama nazwa wskazuje, jak zwykle będzie osobno. Z krążących w Internecie informacji można się dowiedzieć, że SLD i Wiosna chcą zjednoczenia, czego rezultatem będzie jednolita partia polityczna, do której wspólny klub ma być tylko wstępem.

ZOBACZ TAKŻE: Pompowana przez TVPiS „Lewica” zapowiada, że będzie rządzić

Opornie podchodzi do tego Partia Razem. Przypomnijmy, że razemici powołali swoją partię w dużej mierze w wyniku rosnącego oporu „młodej lewicy” wobec „politycznego trupa”, jakim miał być Sojusz Lewicy Demokratycznej. Po kilku latach zderzenia lewackiego idealizmu z rzeczywistością, jedyną szansą na dalsze funkcjonowanie partii było nawiązanie sojuszu z postkomunistycznymi „leśnymi dziadkami” i popłuczynami po Palikocie. Lewica razem, ale nie tym Razem?

REKLAMA

Komentarze