Lewica razem, ale nie tym Razem? Czarzasty w RMF FM

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Roberta Mazurka w “Porannej Rozmowie RMF FM” był Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD i jeden z “trzech tenorów lewicy”.

Włodzimierz Czarzasty, podobnie jak np. lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kośniak-Kamysz, ma chyba stałą kartę wstępu do programu Roberta Mazurka. Lidera “Lewicy” możemy bowiem w tym radiowym programie słuchać wyjątkowo często. Dzisiaj również Włodzimierz Czarzasty mógł przedstawić słuchaczom RMF FM najnowsze informacje z lewicowego frontu.

Najciekawszą informacją wydaje się to, że dzisiaj ma się wyjaśnić, czy “Lewica” w Sejmie będzie funkcjonowała jako jednolity klub. Na stole cały czas jest opcja, że Partia Razem, jak sama nazwa wskazuje, jak zwykle będzie osobno. Z krążących w Internecie informacji można się dowiedzieć, że SLD i Wiosna chcą zjednoczenia, czego rezultatem będzie jednolita partia polityczna, do której wspólny klub ma być tylko wstępem.

ZOBACZ TAKŻE: Pompowana przez TVPiS “Lewica” zapowiada, że będzie rządzić

Opornie podchodzi do tego Partia Razem. Przypomnijmy, że razemici powołali swoją partię w dużej mierze w wyniku rosnącego oporu “młodej lewicy” wobec “politycznego trupa”, jakim miał być Sojusz Lewicy Demokratycznej. Po kilku latach zderzenia lewackiego idealizmu z rzeczywistością, jedyną szansą na dalsze funkcjonowanie partii było nawiązanie sojuszu z postkomunistycznymi “leśnymi dziadkami” i popłuczynami po Palikocie. Lewica razem, ale nie tym Razem?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY