REKLAMA

Kościół, meczet i synagoga w jednym. W Berlinie powstanie „House of One”

Kościół, meczet i synagoga w jednym. W Berlinie powstanie „House of One”

Niemcy upadły jeszcze niżej. Włodarze Berlina postanowili. W 2020 roku w stolicy naszych zachodnich sąsiadów rozpocznie się budowa „House of One”. Będzie to kościół, synagoga i meczet w jednym, znajdujący się w samym centrum miasta.

Multikulturalizm na dobre wtarł się w myślenie Niemców. Niestety nie ma w nich już za grosz poszanowania dla katolicyzmu, nie wspominając już o odrębnościach innych kultur i religii. Słynące z „poprawnego politycznie” i lewackiego podejścia do rzeczywistości Niemcy, zdecydowały się na budowę, która tam nikogo już nie dziwi, wręcz cieszy.

REKLAMA

Po wieloletnich przygotowaniach 14 kwietnia 2020 ma zostać położony kamień węgielny pod budowę w Berlinie międzyreligijnego domu modlitwy i nauki „House of One” – poinformowała fundacja, która wykonała projekt.

Budowla stanie na Petriplatz w samym centrum Berlina. Autorzy zgodnie twierdzą, że nie ma i nie będzie prędko takiego budynku na świecie. Całość nawiązywać będzie stylem do kubizmu, przez swoją trzystopniową formę wykonaną z cegły.

Rabin Andreas Nachama, przewodniczący Rady Fundacji powiedział, że położenie kamienia węgielnego będzie jednym z ważnych kroków w „pokojowym projekcie międzyreligijnym”.

Z kolei imam Kadir Sanci podziękował władzom Berlina za wsparcie. Pastor Gregor Hohberg zaprosił też „poszukujące pokoju” religie i ateistów do współpracy.

„House of One” budować będą wspólnota ewangelicka Sankt Petri-Sankt Marien, gmina żydowska Berlina i rabiniczne Kolegium Adama Geigera oraz muzułmańskie stowarzyszenie Forum Dialog.

ekai.pl/nczas.com

REKLAMA

Komentarze