REKLAMA

Poseł Winnicki apeluje o zmianę decyzji ws. szpitala w Łomży

Poseł Winnicki apeluje o zmianę decyzji ws. szpitala w Łomży

Robert Winnicki, poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego, apeluje o zmianę decyzji władz ws. szpitala w Łomży. Chodzi oczywiście o koronawirusa.

REKLAMA

Poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, regularnie zabiera głos ws. pandemii koronawirusa. Chwali działania rządu w niektórych sprawach, w innych krytykuje. Konfederacja po raz kolejny stawia się w roli merytorycznej, a nie fejknewsowej opozycji. Robert Winnicki tym razem zaapelował do ministra zdrowia oraz wojewody podlaskiego o zmianę decyzji ws. szpitala w Łomży. Przypomnijmy, że władze postanowiły przekształcić szpital w Łomży w szpital zakaźny. Ma to oczywiście związek ze spodziewanym rozwojem koronawirusa w Polsce.

https://pl-pl.facebook.com/robertwinnickipubliczny/photos/a.747792725265334/3060689870642263/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARBbmHLEIfFPvyLy1gkD-9IWCO9rFJRmYBfD7V2JP5mrqq8ojyT34m3fI3A6ay3OYSmiqY6J8MhymC7y5SxuMpfxnabH18egWwrlAdax3QcsPoIxvyvjDjvDBhMmtvsrYVC9-OlhqC9FXEh0RAmx21RgxqfRMsRo37KEzC9O6YyvOMtx_h0FLtV572_7GFe4V2NhIzvEmUHc2R8SskWjN7vm1Gxe1CJObmoi2XvVcrZd4AKRdwXAWdD7tJN55RbOm2GskelTR339kdPJs5JBqmiqoEd1Wl4QftSyI4zrFt_HGGueRp02PyF8_yALbWegzV19zVfYcZ4bmbPSNxc8jydjPA&__tn__=-R

Zareagował na to Robert Winnicki, który jest posłem z Podlasia. Na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook opublikował swój apel skierowany do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego. „Proszę o ponowne, pilne rozpatrzenie decyzji co do lokalizacji szpitala zakaźnego, dedykowanego do walki z epidemią koronawirusa w województwie podlaskim, w Łomży”. Jakie argumenty stoją za tym apelem? Robert Winnicki wymienia: „lekarze sygnalizują zupełny brak przygotowania placówki do pełnienia tej funkcji, łomżyński szpital jest jedyną tego typu placówką w mieście i okolicy”.

ZOBACZ TAKŻE: Minister Szumowski: „Za chwile będziemy mieli tysiąc zachorowań”

„Łomża jest oddalona o ponad godzinę od Białegostoku, stolicy i największego skupiska ludności w województwie, w Łomży i powiecie łomżyńskim mieszka 110 tys. mieszkańców przy niemal 450 tys. w Białymstoku i powiecie białostockim, należy zakładać, że to właśnie Białystok, w którym jest sześć szpitali, będzie dotknięty największą ilością przypadków koronawirusa, a co za tym idzie – największa liczba jego mieszkańców będzie potrzebowała szybkiej pomocy” – pisze poseł Konfederacji. Na koniec dodał: „Z uwagi na powyższe proszę o pilną zmianę decyzji zanim epidemia ujawni się na szeroką skalę w województwie podlaskim”.

REKLAMA

Komentarze