REKLAMA

Kontrowersyjne słowa Spielberga: Nauka o Holocauście powinna być częścią nauk społecznych

Kontrowersyjne słowa Spielberga: Nauka o Holocauście powinna być częścią nauk społecznych

Steven Spielberg, twórca słynnej „Listy Schindlera” wypowiedział się na temat nowelizacji ustawy o IPN oraz o stosunku Polaków do Holocaustu.

Reżyser wziął udział w spotkaniu twórców „Listy Schindlera” zorganizowanego w związku z 25. rocznicą powstania filmu.

REKLAMA

Dyskusja dotyczyła początkowo potrzeby edukacji na temat Holocaustu. Spielberg tłumaczył, iż ponad połowa „pokolenia milenialsów w USA” nie wie nawet czym było Auschwitz- Dziś to nie jest wymagane do ukończenia szkoły średniej w stopniu, w jakim powinno być. (…) To (nauka o Holokauście – red.) powinno być częścią nauk społecznych w każdej publicznej szkole średniej w tym kraju- oceniał.

Zobacz także: Rezygnacja z ustawy o IPN albo pogorszenie stosunków? Izraelska ambasador naciska na TK

Reżyser nawiązał również do kwestii nowelizacji ustawy o IPN. Przywołał on scenę, do której miało rzekomo dojść w czasie kręcenia „Listy Schindlera”. Jeden z aktorów, Ralf Fiennes, miał iść ulicą w mundurze SS, gdy nagle podeszła do niego Polka i powiedziała, że bardzo kocha ten mundur. Dodała, że chciałaby, aby oni wrócili i ochronili nas wszystkich znów.

Prawdopodobnie zostanę aresztowany w Polsce, gdy pojadę tam następnym razem, za to co powiedziałem – odkąd uchwalili swoje prawo- dodał Spielberg.

pch24.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze